Jak uniknąć groźnych infekcji podczas egzotycznej wyprawy?

Miłośnicy egzotycznych podróży lubią życie na krawędzi i nie stronią od ryzyka, które takiemu stylowi spędzania urlopu towarzyszy dość często. Ale nawet najbardziej szalona eskapada powinna mieć zapewnione minimum bezpieczeństwa. Choćby po to, aby kolejny urlop móc spędzić w jeszcze bardziej odległym zakątku świata.

Wyjeżdżając do krajów tropikalnych, należy pamiętać o zdrowiu. Czyha tam bowiem na nas wiele mniej lub bardziej poważnych infekcji. Część z nich może zakończyć się ciężkimi powikłaniami lub nawet śmiercią.

Przed podróżą porozmawiaj ze swoim lekarzem lub zgłoś się od razu do specjalisty medycyny podróży, który wskaże Ci, na jakie choroby powinieneś się zaszczepić. Najlepiej zrób to na 6 tygodni przed planowaną podróżą. Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę – niektóre szczepionki należy wykonać na kilka tygodni przed wyjazdem, a inne wymagają przyjęcia więcej niż jednej dawki!

Nawet jeśli podczas pobytu nic Cię nie zaniepokoiło i czujesz się dobrze, zrób badania, które zapewnią Ci spokój i zdrowie:

Wejdź na www.tropikalne.info, wybierz chorobę, z którą mogłeś mieć kontakt, i wpisz dogodną dla siebie lokalizację. Wyszukiwarka wskaże Ci najbliższe laboratorium, w którym wykonasz wybrane badanie.  

Odcinek 1: Singapur

Odcinek 2: Kamerun

Odcinek 3: Dominikana

Odcinek 4: Tajlandia

Odcinek 5: Miłość w tropikach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.