Wsparcie Fundacji

Akademia EUROIMMUN na ratunek

Akademia EUROIMMUN od lat wspiera Fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Część środków z każdej opłaty za udział w dowolnym e-kursie trafia na jej konto. Od początku swojej działalności na rzecz podopiecznych Fundacji przekazaliśmy ponad 450 000 złotych! Tylko w tym roku było to 21 175 zł.

Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” wspiera działalność Przylądka Nadziei – największego i najnowocześniejszego dziecięcego szpitala onkologicznego w Polsce. Pacjenci onkologiczni są w grupie najwyższego ryzyka ciężkiego przebiegu COVID-19. Dlatego personel medyczny, który opiekuje się pacjentami wrocławskiego Przylądka Nadziei musi mieć całkowitą pewność, że jest zdrowy. W przeciwnym razie może stanowić śmiertelne zagrożenie dla małych pacjentów. Badaniami musi być objęta każda osoba mająca kontakt z dziećmi: lekarze, pielęgniarki, personel pomocniczy.

W ubiegłym tygodniu przebadany został cały personel Przylądka Nadziei, a także pacjenci i opiekunowie. Środki na zakup testów zostały zebrane dzięki zbiórce publicznej prowadzonej m.in. na Facebooku. Lista potrzeb i wydatków wciąż jest jednak długa, dlatego każdy, kto chciałby wesprzeć działalność Fundacji, może to zrobić (bez wychodzenia z domu): https://naratunek.org/

Dziękujemy wszystkim uczestnikom kursów organizowanych przez Akademię EUROIMMUN, bez których pomoc na rzecz podopiecznych Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” nie byłaby możliwa. Większość naszych kursantów to diagności laboratoryjni, którzy niosą pomoc również na pierwszej linii frontu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.