Doskonała korelacja testu Anty-SARS-CoV-2 QuantiVac ELISA (IgG) z nowym materiałem referencyjnym WHO!

W grudniu 2020 r. Komitet Ekspertów WHO ds. Standaryzacji Biologicznej udostępnił pierwszy materiał referencyjny (immunoglobulinę anty-SARS-CoV-2), tj. „First WHO International Standard Anti-SARS-CoV-2 Immunoglobulin”, który został opracowany w oparciu o najwyższe standardy jakości przez brytyjską agencję rządową, czyli Narodowy Instytut Wzorców Biologicznych i Kontroli (ang. National Institute for Biological Standards and Control, NIBSC). Instytut ten odpowiada za opracowywanie i produkcję ponad 90% międzynarodowych standardów biologicznych stosowanych m.in. w diagnostyce laboratoryjnej na całym świecie.

Mamy zaszczyt poinformować, że naukowcy z firmy EUROIMMUN przeprowadzili już niezbędne badania, które potwierdziły doskonałą korelację ilościowego testu Anty-SARS-CoV-2 QuantiVac ELISA (IgG) z nowym materiałem referencyjnym WHO! Oznacza to, że wyniki oznaczeń mogą być podawane w wystandaryzowanych, międzynarodowych jednostkach: BAU/ml.

 

Anty-SARS-CoV-2 QuantiVac ELISA (IgG) – pobierz ulotkę

 

306 komentarzy do “Doskonała korelacja testu Anty-SARS-CoV-2 QuantiVac ELISA (IgG) z nowym materiałem referencyjnym WHO!

  • Nie, nie jest. Zgodnie ze specyfikacją WHO, używając testów opartych na procedurze wiązania ligandu takich jak Anty-SARS-CoV-2 QuantiVac ELISA (IgG), należy zastosować jednostki IU/ml (IU = jednostki międzynarodowe) odnoszące się do przeciwciał neutralizacji lub BAU/ml (BAU = jednostki wiązania przeciwciał). Wartości podawane w IU/ml i BAU/ml są liczbowo identyczne. W celu przekształcenia wyników testu, jak również wartości pomiaru i wartości granicznych podanych w RU/ml lub AU/ml na BAU/ml, wartości te należy odpowiednio przekształcić, co podaje producent testu w instrukcji.

     • Nie istnieje uniwersalny sposób/mnożnik w celu przeliczenia jednostek AU/ml na BAU/ml. Producent testu w instrukcji informuje czy i w jaki sposób (w jakich jednostkach) można wydać wynik oznaczenia.

     • Witam co oznacza wynik badania na przeciwciała
      9,94 BAU/ml
      Przy zakresie
      Wynik ujemny < 7,1 BAU/ml

   • Witam…a jaka jest różnica w jednostkach U/ml a BAU/ml ? Ponieważ jeden test mialem zaraz po 2 dawce szczepionki i wynik był 258 BAU/ml (zakres ref. wynik negatywny to poniżej 0.82 BAU/ml, a pozytywny to powyżej 0.82 BAU/ml) a obecnie 8 miesięcy po szczepieniu zrobiłem test i wyszedł wynik 896 U/ml (zakres ref. wynik negatywny to poniżej 0.8 U/ml, a pozytywny to powyżej 0.8 U/ml)…Jak to porównać? Z góry dziękuję za odpowiedz.

    • Ze względu na liniową korelację wyników w jednostkach względnych (np. AU czy RU/ml) z „Pierwszym Międzynarodowym Standardem WHO”, wyniki ilościowej oceny próbki można przekształcić w wystandaryzowane jednostki. Zgodnie ze specyfikacją WHO, używając testów opartych na procedurze wiązania ligandu takich jak Anty-SARS-CoV-2 QuantiVac ELISA (IgG), należy zastosować jednostki IU/ml (IU = jednostki międzynarodowe) odnoszące się do przeciwciał neutralizacji lub BAU/ml (BAU = jednostki wiązania przeciwciał). W celu przekształcenia wyników testu, jak również wartości pomiaru i wartości granicznych podanych w RU/ml lub AU/ml na BAU/ml, wartości te należy przeliczyć zgodnie z instrukcją producenta.

    • Dzień dobry, przykro nam, ale brak podanego dokładnego zakresu referencyjnego (norm) uniemożliwia odczyt wyników. Prosimy skonsultować wyniki z lekarzem specjalistą lub skontaktować się z laboratorium wykonującym oznaczenie.

   • Przeliczanie jednostek relatywnych na BAU/ml należy wykonać zgodnie z instrukcją testu producenta- przelicznik może być inny dla każdego testu.

    • Nie jesteśmy w stanie podać uniwersalnego sposobu przeliczania jednostek np. U/ml, AU/ml na BAU/ml, ponieważ taki uniwersalny wzór, pasujący do każdego rodzaju testu serologicznego nie istnieje. Producent każdego testu waliduje swój zestaw odczynnikowy i podaje sposób interpretacji wyniku oraz jego ewentualnego przelicznika na jednostki BAU/ml. Najlepszym rozwiązaniem jest skontaktować się bezpośrednio z laboratorium wykonującym oznaczenie, gdzie wiedzą jaki rodzaj testu został zastosowany.

  • Ja dziś odebrałem wynik 2053 bau/ml. Powyżej 7,1 jest wynik pozytywny. Mam wiec 290 razy wyższy wynik. To 3 tygodnie po przejściu covidu drugi raz.
   Pierwszy raz przechodziłem w połowie października 2020. Po koniec listopada a wiec 5 tygodni po mialem igg 5,64 index. Dodatni wynik od 1,4 a wiec 4 razy norma.
   Pierwszy raz bylem lekko zmeczony. Drugi raz katar 2 dni plus lekki spadek pulsu i cisnienia – musialem zmniejszc leki na cisnienie. Lat mam 43😉

    • Nie jesteśmy w stanie podać uniwersalnego sposobu przeliczania jednostek np. AU/ml na BAU/ml, ponieważ taki uniwersalny wzór, pasujący do każdego rodzaju testu serologicznego nie istnieje. Producent każdego testu waliduje swój zestaw odczynnikowy i podaje sposób interpretacji wyniku oraz jego ewentualnego przelicznika na jednostki BAU/ml. Najlepszym rozwiązaniem jest skontaktować się bezpośrednio z laboratorium wykonującym oznaczenie, gdzie wiedzą jaki rodzaj testu został zastosowany.

   • Nie jesteśmy w stanie podać uniwersalnego sposobu przeliczania jednostek np. AU/ml na BAU/ml, ponieważ taki uniwersalny wzór, pasujący do każdego rodzaju testu serologicznego nie istnieje. Producent każdego testu waliduje swój zestaw odczynnikowy i podaje sposób interpretacji wyniku oraz jego ewentualnego przelicznika na jednostki BAU/ml. Najlepszym rozwiązaniem jest skontaktować się bezpośrednio z laboratorium wykonującym oznaczenie, gdzie wiedzą jaki rodzaj testu został zastosowany.

  • Nie. AU wskazuje na wynik pozytywny odporności od 50 a BAU od 0,82. Dla AU wynik wysoki to około 50 a dla BAU wynosi zazwyczaj 200-1000. Wysoki to ponad 1000.

   • Nie jesteśmy w stanie podać uniwersalnego sposobu przeliczania jednostek np. AU/ml na BAU/ml, ponieważ taki uniwersalny wzór, pasujący do każdego rodzaju testu serologicznego nie istnieje. Producent każdego testu waliduje swój zestaw odczynnikowy i podaje sposób interpretacji wyniku oraz jego ewentualnego przelicznika na jednostki BAU/ml. Najlepszym rozwiązaniem jest skontaktować się bezpośrednio z laboratorium wykonującym oznaczenie, gdzie wiedzą jaki rodzaj testu został zastosowany. Ponadto, jeżeli nie podajecie Państwo jakim testem, jakiego producenta, z jakim zakresem referencyjnym zostało wykonane badanie przeciwciał w przeszłości, to nie jesteśmy w stanie porównać tego wyniku z obecnie uzyskanym.

   • Nie jesteśmy w stanie podać uniwersalnego sposobu przeliczania jednostek np. AU/ml na BAU/ml, ponieważ taki uniwersalny wzór, pasujący do każdego rodzaju testu serologicznego nie istnieje. Producent każdego testu waliduje swój zestaw odczynnikowy i podaje sposób interpretacji wyniku oraz jego ewentualnego przelicznika na jednostki BAU/ml. Najlepszym rozwiązaniem jest skontaktować się bezpośrednio z laboratorium wykonującym oznaczenie, gdzie wiedzą jaki rodzaj testu został zastosowany.

   • Opisane przez Panią wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących.

 1. W listopadzie wykonałem test na przeciwciała IgG metądą Elisa z zestawem Euroimmum.
  Mój wynik to 4.96 cut-off (ref. wynik ujemny 1.10)

  Wczoraj powtórzyłem badanie i wynik to 112.39 BAU/ml (ref. wynik ujemny <25.6; wynik dodatni 35.2).

  Porównując obydwa zakresy referencyjne, widzę, że mnożnikiem jest liczba 32.

  Czy dobrze myślę, że porównam obydwa wyniki mnożąc po prostu wartość wyniku z listopada 4.96*32=158.72, więc 112.39 < 158.72?

  • Oba opisane testy mają tę samą cechę- badają obecność przeciwciał przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Jednak test, który wykonał Pan jako drugi, jest testem nowym, zwalidowanym wg dostępnego obecnie materiału referencyjnego. Dlatego może być wydawany w jednostkach BAU/ml. Ponieważ oba testy były walidowane odrobinę inaczej, nie zaleca się bezpośredniego porównywania otrzymanych wyników.

    • Dzień dobry, brak podanego dokładnego zakresu referencyjnego (norm) uniemożliwia odczyt wyników. Prosimy skonsultować wyniki z lekarzem specjalistą lub skontaktować się z laboratorium wykonującym oznaczenie.

  • Proszę podać dokładny zakres referencyjny (normy) przeprowadzonego badania lub skontaktować się z laboratorium wykonującym oznaczenie.

  • Od 20.10.2020. do 9.11.2020. ciężko przechorowałem COVID-19. Dn 18.10.2021. wykonano mi badanie krwi na zawartość immunoglobuliny G. Wynik = 1340,00 BAU/ml przy wyniku dodatnim >33,8 BaU/ml. Moje ciało zawiera 6400 mililitrów krwi (6,4 l) czyli moja krew zawiera 8 476 000 BAU. COVID mnie nie rusza. na razie się nie szczepię.
   Badania wykonano na Aparacie Liaison.

  • Ze względu na liniową korelację wyników w jednostkach względnych (RU/ml) z „Pierwszym Międzynarodowym Standardem WHO”, wyniki ilościowej oceny próbki można przekształcić w wystandaryzowane jednostki. Zgodnie ze specyfikacją WHO, używając testów opartych na procedurze wiązania ligandu takich jak Anty-SARS-CoV-2 QuantiVac ELISA (IgG), należy zastosować jednostki IU/ml (IU = jednostki międzynarodowe) odnoszące się do przeciwciał neutralizacji lub BAU/ml (BAU = jednostki wiązania przeciwciał). Wartości podawane w IU/ml i BAU/ml są liczbowo identyczne. W celu przekształcenia wyników testu, jak również wartości pomiaru i wartości granicznych podanych w RU/ml na BAU/ml, wartości te należy pomnożyć przez współczynnik 3,2.

   W przypadku testów innych niż EUROIMMUN Anty-SARS-CoV-2 QuantiVac ELISA (IgG) należy dopytać w laboratorium wykonującym oznaczenie.

  • Proszę podać dokładny zakres referencyjny (normy) przeprowadzonego badania lub skontaktować się z laboratorium wykonującym oznaczenie. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.pl

  • Nie niskie .Ja mam podane ,że powyżej 33,8 BAU/ML zaczyna się wynik dodatni. Tzn dobry bo są przeciwciała. Może ich być nawet kilka tysięcy

   • nie wprowadzaj człowieka w błąd wszystko zależy, jakie są wyniki referencyjne, ja przy badaniu BAU/ml. wynik referencyjny miałem 0,80 > dodatni, Ty miałeś 33,8 >, jeśli pytający miał
    Twój wynik referencyjny, to faktycznie nie dużo antyciał, ale jak mój to już nie tak mało.

 2. Witam mam pytanie
  Byłem 28.12.20 roku na badaniu SARS CoV-2 IGG =1,4 S/CO (dodatni) Miałem 6,43
  następnie byłem 28.03.20 roku na badaniu
  SARS CoV -2 S1-RBG IgG (BAU/ml) Wynik ujemny =7.1BAU/ml Miałem 8,76
  Pytanie czy są jakieś przeliczniki BAU do S/CO By określić czy przeciwciała są na tym samym poziomie czy spadają i w jakim tempie? Czy te 2 wyniki są nieporównywalne ze sobą? czy jest sens dalszego sprawdzania przeciwciał, a jeśli to co jaki okres?

  • Odnośnie wyniku: proszę podać dokładny zakres referencyjny (normy) przeprowadzonego badania lub skontaktować się z laboratorium wykonującym oznaczenie. Zwykle trudno jest bezpośrednio porównywać wyniki otrzymane dwoma testami, które często różnią się zastosowaną techniką laboratoryjną, antygenem wirusa wykorzystywanym do wykrywania przeciwciał, jednostką w jaki wydawany jest wynik czy czułością i specyficznością. Każdy producent testu serologicznego waliduje test w oparciu o własne badania populacyjne, stąd podaje wynik w relatywnych jednostkach: RU/ml, AU/ml, czy indeksach COI, S/C czy S/N.

   • Jak mozna przeliczyc:

    SARS-CoV-2 Trimetryczne IgG w BAU/ml przy wart. ref. ujemny <33,8 BAU/ml
    na
    SARS-CoV-2 S1/S2 IgG w AU/ml przy wart. ref. ujemny < 12 AU/ml, watpliwy [12,15)
    lub odwrotnie?

    • Nie jesteśmy w stanie podać uniwersalnego sposobu przeliczania jednostek np. AU/ml na BAU/ml, ponieważ taki uniwersalny wzór, pasujący do każdego rodzaju testu serologicznego nie istnieje. Producent każdego testu waliduje swój zestaw odczynnikowy i podaje sposób interpretacji wyniku oraz jego ewentualnego przelicznika na jednostki BAU/ml. Najlepszym rozwiązaniem jest skontaktować się bezpośrednio z laboratorium wykonującym oznaczenie, gdzie wiedzą jaki rodzaj testu został zastosowany.

   • Mam wynik powyżej Igg 40000 AU/ml. Przy zakresach mniej niż 50 to przeciwciała ujemne, a większe lub równe 50 to przeciwciała dodatnie. Badanie Abbott metodą CMIA.
    Badanie robione by zastanowić się nad dawka przypominająca. Chyba nie potrzebna? Proszę o pomoc w interpretacji

 3. Mam dwa wyniki testów (w odstępie kilku miesięcy). Jak je porównać/przeliczyć jednostki. Pierwszy w jednostkach AU/ml (test LIAISON) drugi w BAU/ml ?

  • Zwykle trudno jest bezpośrednio porównywać wyniki otrzymane dwoma testami, które często różnią się zastosowaną techniką laboratoryjną, antygenem wirusa wykorzystywanym do wykrywania przeciwciał, jednostką w jaki wydawany jest wynik czy czułością i specyficznością. Każdy producent testu serologicznego waliduje test w oparciu o własne badania populacyjne, stąd podaje wynik w relatywnych jednostkach: RU/ml, AU/ml, czy indeksach COI, S/C czy S/N.

 4. Prośba o interpretację

  poziom przeciwciał neutralizujacych anty-S ilosciowo
  zakres referencyjny : niereaktywny 0,82 BAU/ml
  WYNIK : 20,58

  CZY TO ZNACZY ŻE JESTEM W TRAKCIE INFEKCJI ?
  CZY POPROSTU MAM JUŻ PRZECIWCIAŁA ?

  • Proszę podać dokładny zakres referencyjny (normy) przeprowadzonego badania lub skontaktować się z laboratorium wykonującym oznaczenie

  • Proszę podać dokładny zakres referencyjny (normy) przeprowadzonego badania lub skontaktować się z laboratorium wykonującym oznaczenie.

  • tak. Zakres referencyjny to 33,8 BAU/ml. 213 to wynik dodatni(reaktywny). Poniżej 33,8 wynik ujemny (niereaktywny)

 5. Mój wynik na przeciwciała wynosi 198,90 BAU/ml – jak to zinterpretować? Nigdzie nie mogę znaleźć przelicznika na jednostki AU/ml.
  Chciałabym się dowiedzieć czy ten wynik jest wysoki, ponieważ jestem przed szczepieniem i nie wiem czy w takim wypadku przyjąć tylko jedną dawkę szczepionki jako tylko przypominającą czy normlanie dwie.

  • Odnośnie wyniku: proszę podać dokładny zakres referencyjny (normy) przeprowadzonego badania lub skontaktować się z laboratorium wykonującym oznaczenie.

   Nie można bezpośrednio porównywać wyników otrzymane dwoma testami, które często różnią się zastosowaną techniką laboratoryjną, antygenem wirusa wykorzystywanym do wykrywania przeciwciał, jednostką w jaki wydawany jest wynik czy czułością i specyficznością. Każdy producent testu serologicznego waliduje test w oparciu o własne badania populacyjne, stąd podaje wynik w relatywnych jednostkach: RU/ml, AU/ml, czy indeksach COI, S/C czy S/N.

   Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.pl

   • szanowny …
    gdyby laboratoria podawały zakres referencyjny w tym badaniu to nikt by tu na forum nie szukał .NIE PODAJE KORPORACJA DIAGNOSTYKA ZADNEGU ZAKRESU REFERENCYJNEGO i stad pytania jak to zinterpretowac bo nie ma sie do czegfo odnieśc

    • Zgodnie z prawem, wszystkie niezbędne informacje o wykonanym badaniu laboratoryjnym można znaleźć na wyniku, również informację czy wynik jest prawidłowy lub nieprawidłowy.
     W odniesieniu do wyników badań laboratoryjnych pojęcie normy oznacza, że wynik danego oznaczenia mieści się w przedziale wartości referencyjnych ustalonych przez laboratorium dla danego oznaczenia. Przedział wartości referencyjnych to zakres, w którym mieści się wynik badania laboratoryjnego u osób zdrowych. Wartości te powinno wyznaczyć każde laboratorium samodzielnie, stąd porównując wyniki badań laboratoryjnych pomiędzy różnymi laboratoriami można zauważyć nieznaczne różnice w zakresie przedziału wartości referencyjnych.

 6. Dziś robiłam przeciwciała po szczepieniu przeciw sars cov2 i wynik mam 89 AU/ml po 5 tyg od 1 dawki szczepienia. Czy to jest wystarczające aby nie zachorować na COVID? Czy to jest wysoki wynik?

  • Mały. Ja dwa tygodnie po 1 szczepionce miałem 595 AU/ml, dwa tygodnie po drugiej 18 tyś. AU/ml.. Pzdr.
   Wazne by zwrócić uwagę na jednostki
   1AU/ml x 0.143 = 1 BAU/ml

    • Ze względu na liniową korelację wyników w jednostkach względnych (RU/ml) z „Pierwszym Międzynarodowym Standardem WHO”, wyniki ilościowej oceny próbki można przekształcić w wystandaryzowane jednostki. Zgodnie ze specyfikacją WHO, używając testów opartych na procedurze wiązania ligandu takich jak Anty-SARS-CoV-2 QuantiVac ELISA (IgG), należy zastosować jednostki IU/ml (IU = jednostki międzynarodowe) odnoszące się do przeciwciał neutralizacji lub BAU/ml (BAU = jednostki wiązania przeciwciał). Wartości podawane w IU/ml i BAU/ml są liczbowo identyczne. W celu przekształcenia wyników testu, jak również wartości pomiaru i wartości granicznych podanych w RU/ml na BAU/ml, wartości te należy pomnożyć przez współczynnik 3,2.

     W przypadku testów innych niż EUROIMMUN Anty-SARS-CoV-2 QuantiVac ELISA (IgG) należy dopytać w laboratorium wykonującym oznaczenie.

     • Jak przeliczyć wynik jednego laboratorium podany w BAU/ml na wynik w jednostce S/C innego laboratorium?

     • Nie można bezpośrednio porównywać wyników otrzymanych różnymi testami, które często różnią się zastosowaną techniką laboratoryjną, antygenem wirusa wykorzystywanym do wykrywania przeciwciał, jednostką w jakiej wydawany jest wynik czy czułością i specyficznością. Każdy producent testu serologicznego waliduje test w oparciu o własne badania populacyjne, stąd podaje wynik w relatywnych jednostkach: RU/ml, AU/ml (gdy mamy do czynienia z badaniem ilościowym) czy indeksach COI, S/C czy S/N (gdy został zastosowany test półilościowy czy jakościowy). Nie da się bezpośrednio porównać podanych przez Panią wyników- wynik, który otrzymała Pani w jednostkach BAU/ml podaje dokładnie oznaczone stężenie przeciwciał, natomiast wynik wydany w postaci indeksu S/C podaje jedynie są czy obecne przeciwciała na poziomie istotnym klinicznie.

   • Witam, proszę podać gdzie uzyskał Pan informację dotyczącą przelicznika AU/ml na BAU/ml?
    Potrzebuję oficjalnego źródła innego niż producent testu bo test robiłem w laboratorium i nie mam instrukcji.

  • Proszę podać dokładny zakres referencyjny (normy) przeprowadzonego badania lub skontaktować się z laboratorium wykonującym oznaczenie.

  • Proszę podać dokładny zakres referencyjny (normy) przeprowadzonego badania lub skontaktować się z laboratorium wykonującym oznaczenie.

  • W maju byłam drugi raz szczepiona,pod koniec września miałam mega grypę, straciłam węch i smak. Dzisiaj zrobiłam badanie na przeciwciała metodą CLIA mam 11100 BAU/ml. Jest to raczej potwierdzenie covidu ???????????????????.

   • Dzień dobry, brak podanego dokładnego zakresu referencyjnego (norm) uniemożliwia odczyt wyników. Prosimy skonsultować wyniki z lekarzem specjalistą lub skontaktować się z laboratorium wykonującym oznaczenie.

  • Proszę podać dokładny zakres referencyjny (normy) przeprowadzonego badania lub skontaktować się z laboratorium wykonującym oznaczenie.

 7. Jestem ozdrowieńcem, według Rządu kwalifikuję się na jedną dawkę szczepionki AstraZeneca. Chorowałem z końcem października 2020, szczepienie 29 marca 2021. Wczoraj 9po 2 tygodniach od szczepienia) robiłem test ilościowy.
  Wynik to: 424,72 BAU/ml
  Nie znalazłem odpowiedzi – to dużo czy mało?
  W necie znalazłem info, że po AstraZeneca, pełną odporność nabywa się po około 90 dniiach od pierwszego szczepienia, zatem BAU/ml będzie rosło?

  • Proszę podać dokładny zakres referencyjny (normy) przeprowadzonego badania lub skontaktować się z laboratorium wykonującym oznaczenie.

   • Koronawirus SARS-CoV-2, przeciwciała neutralizujące anty-S, ilościowo (ICD-9: V98)1
    SARS-CoV-2 S1-RBD IgG [BAU/ml] 424,72 BAU/ml
    wynik ujemny (niereaktywny): 7,1 BAU/ml
    Oznaczone przeciwciała przeciwko białku szczytowemu S (anty-S, ang. spike) powstają po kontakcie z wirusem SARS-CoV-2, jak również po szczepieniu przeciw COVID-19.
    Przeciwciała te mają zdolność do neutralizacji wirusa, a ich obecność potwierdza nabycie odporności na COVID-19. Wynik wyrażony jest w jednostkach międzynarodowych (BAU/ml), odniesionych do wzorca WHO NIBSC 20/136. Badanie wykonano metodą CMI A na aparacie firmy Abbott.

  • Proszę podać dokładny zakres referencyjny (normy) przeprowadzonego badania lub skontaktować się z laboratorium wykonującym oznaczenie.

  • Dzisiaj dostałem wynik 353,60 BAU/ml (zakres referencyjny LIW), jestem 28 dni po pierwszej dawce Astry. Czy zatem mam już jakąś odporność? Interesuje mnie to, bo mam konieczną operację na przepuklinę, a druga dawka niestety dopiero 5 czerwca!

   • Brak podanego dokładnego zakresu referencyjnego (norm) uniemożliwia odczyt wyników. Prosimy skonsultować wyniki z lekarzem specjalistą lub skontaktować się z laboratorium wykonującym oznaczenie.

    • Opisane przez Pana wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących.

 8. Proszę o interpretacje wyniku: SARS-Co-V2 S1- RBD IgG(BAU/ml) – mój wynik to 7005,60 BAU/ml.
  Zakres referencyjny: wynik ujemny =7,1 BAU/ml.

  • Opisane przez Panią wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących.

 9. Dzień dobry,
  proszę o pomoc w interpretacji wyniku.
  SARS-CoV-2 S1-RBD IgG [BAU/ml]
  normy: 7,1 to wynik dodatni.
  Mój wynik to 71,51 BAU/ml.
  Czy to wynik wskazujący na wysoką czy niską odporność?
  Dziękuję za odpowiedź.

  • Opisane przez Pana wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.pl

 10. Witam
  mój wynik to sars-cov- 2 S1 IgG BAU/ml 56,8 BAU/ml
  opis po niżej
  25,6 BAU/ml -negatywny
  25,6 -35,2 BAU/ml -graniczny
  35,2 BAU/ml pozytywny
  Jak interpretować miałem cowida i jaka odporność

  • Opisane przez Pana wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.pl

 11. 4 tygdnie po kontakcie z osobą zakażoną wykonałam badanie SARS-CoV-2 S1-RBD IgG. Mój wynik to 36,4 BAU/ml. Podany zakres referencyjny mówi, że wynik dodatni jest powyżej 7 BAU/ml. Rozumiem więc, że przeszłam zakażenie. Objawów nie miałam. Wydaje mi się, że ten poziom przeciwciał jest dość niski. Czy może być tak dlatego, że nie miałam objawów? Czy faktycznie wynik jest niski? Czy może jeszcze wzrosnąć?

  • Opisane przez Panią wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.pl

 12. Zrobiłem test:
  Koronawirus SARS-CoV-2, przeciwciała IgG, ilościowo (ICD-9: V98)
  Wynik:
  SARS-CoV-2 Trimeryczne S IgG [BAU/ml]: 712,40 BAU/ml
  zgodnie z opisem testu
  wynik dodatni (reaktywny): powyżej 33,8 BAU/ml
  Jak mogę w takim razie zinterpretować wynik?
  Dodam, że przechorowałem wirusa rok temu, a badanie zrobiłem dwa dni temu.

  • Opisane przez Pana wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.pl

 13. Jestem ozdrowieńcem. Byłam szczepiona jedna dawka astrazeneca. Po miesiącu od szczepienia sprawdziłam poziom przeciwcial . Uzyskałam wynik 12 944.9 AU/ml . Wartości referencyjne wynik ujemny poniżej 50, 0 wynik dodatni powyżej 50,0..Czy muszę szczepić się drugi raz, czy jest to wynik wystarczający i mogę sobie odpuścić?

  • Opisane przez Panią wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Rekomendowane jest przyjmowanie wszystkich dawek szczepienia, zgodnie z przewidzianym schematem.

  • Opisane przez Pana wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.pl

 14. Dzień dobry,
  Czy badanie Sars-Cov-2 Trimeryczne S igg wynik 133.00 BAU/ml to dużo czy mało?
  wynik ujemny (niereaktywne) 33.8 BAU/ml

  Test igg zrobiony po 4 tygodniach od objawów (test pcr miałam w 2 dniu objawów covid- negatywny)

  • Opisane przez Panią wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.pl

 15. Przechodziłam infekcje covid w lipcu 2020.
  21.04.21 Wykonałam test:
  p/c anty SARS-CoV-2 S wynik: 3,80 BAU/ml
  neutralizujące wynik: dodatni
  Zakres referencyjny =0,4 dodatni

  Czy to jest dużo czy raczej jest to śladowa ilość przeciwciał?

  • Brak podanego dokładnego zakresu referencyjnego (norm) uniemożliwia odczyt wyników. Prosimy skonsultować wyniki z lekarzem specjalistą lub skontaktować się z laboratorium wykonującym oznaczenie.

 16. Otrzymałem wynik na przeciwciała Koronawirus SARS COV2 przeciwciała IgG ilościowo (ICD-9:V98 wynik 915,20 BAU/ml
  SARS Co V-2 Trimetryczne S IgG (BAU/ml)
  wynik ujemny (niereaktywny ,33,8 BAU/ml
  wynik dodatni (reaktywny)>33,8 BAU/ml
  Badanie wykonano metodą CLIA na aparacie Liaison firmy Diasorin.
  Miałem covid? i czy jestem odporny? 915 to dużo przeciwciał?

  • Opisane przez Pana wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.pl

 17. Wynik 233,84 BAU/ml. Zakres referencyjny: negatywny BAU =25,6 do 35,2, pozytywny BAU>=35,2. Proszę i informację jaki to poziom przeciwciał ?

  • Opisane przez Panią wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.pl

 18. SARS-CoV-2 S1 IgG [BAU/ml]

  Wynik >384,0 BAU/ml
  Zakres referencyjny –
  < 25,6 BAU/ml – negatywny
  ≥ 25,6 do < 35,2 BAU/ml- graniczny
  ≥ 35,2 BAU/ml – pozytywny
  Nie bardzo wiem jak wynik interpretować. Na przełomie grudzień/styczeń 2021 chorowałam na Korona-wirusa , szczepienie Pfizerem 8.04.2021

  • Opisane przez Panią wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.pl

 19. Dzień dobry
  25 marca 2021 otrzymałam pozytywny wynik testu na covid. Przez tydzień byłam chora.
  Wczoraj ( po 4 tygodniach) zrobiłam test na przeciwciała SARS COV2 S1-RBD IGG i wyszło mi 0,38 BAU/ml Przy wynik ujemny niereaktywny <7,1. Czy to oznacza że jednak nie przechodziłam covid?
  Domownicy mieli testy negatywne i mają wynik przeciwciał 0,00.

  • Opisane przez Panią wyniki oznaczają ujemny w klasie IgG, czyli brak obecności przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących.

 20. P/c przeciw wirusowi SARS CoV-2 w klasie IgG 130,78 BAU/ml
  Zakres referencyjny:
  ujemne: =7,1
  Metoda CMIA, analizator Alinity I, firma Abbott, antygen: RBD białka S
  Od 12.04.2021 test skorelowany z wzorcem WHO NIBSC 20-136; stężenie wyrażone w arbitralnych jednostkach wiążących BAU/ml
  Zastosowany przelicznik dla testu firmy Abbott: BAU/ml = 0,142 AU/ml

  Wg. moich obliczeń:
  skoro: 1BAU/ml = 0,142 AU/ml,
  to 130,78 BAU/ml = 18,5594 AU/ml (130,78 BAU/ml * 0,142 = 18,57 AU/ml)

  Z kolei wg. laboratorium mój wynik po przeliczeniu powinien wynosić 921 AU/ml
  Wydaje mi się że moje obliczenie jest poprawne? Może jest podany błędny wzór na wyniku badań?

  Proszę o informację, który wynik w jednostce AU/ml jest poprawny i dlaczego.
  Chciałem porównać ten wynik z wynikiem uzyskanym pół roku temu, który wtedy wynosił 68,3 AU/ml

  • Prosimy skonsultować wyniki z lekarzem specjalistą lub skontaktować się z laboratorium wykonującym oznaczenie. Nie jesteśmy producentem testów, o których Pan wspomina.

  • Źle policzyłeś. Skoro jak piszesz skoro: 1BAU/ml = 0,142 AU/ml, to 130,78 BAU/ml = 920,98 AU/ml Matematyka, zakres szkoły podstawowej 😉

  • W regule podawanej do przeliczeń (1BAU/ml = 0,142 AU/ml) jest błąd (zamiast =, powino być 🙂 i należy moim zdaniem liczyć tak: 130,78BAU/ml : 0,142 = 920,98 AU/ml (otrzymujemy wynik jaki podano laboratorium). Też długo to zgłębiałam i tak wychodzi. A niektórzy z biol-chem nie uważali chyba matematyce 🙂
   Zresztą znalazłam wpis w internecie, potwierdzający „moją” regułę: „W celu wyrażenia wyniku w międzynarodowych jednostkach BAU/ml, należy wynik uzyskany w jednostce AU/ml pomnożyć przez współczynnik 0,1428. Współczynnik ten jest charakterystyczny dla testu firmy Abbott i nie może być stosowany do przeliczania wyników uzyskanych na innych zestawach odczynnikowych i układach pomiarowych.”

   • Nie jesteśmy w stanie podać uniwersalnego sposobu przeliczania jednostek np. AU/ml na BAU/ml, ponieważ taki uniwersalny wzór, pasujący do każdego rodzaju testu serologicznego nie istnieje. Producent każdego testu waliduje swój zestaw odczynnikowy i podaje sposób interpretacji wyniku oraz jego ewentualnego przelicznika na jednostki BAU/ml. Najlepszym rozwiązaniem jest skontaktować się bezpośrednio z laboratorium wykonującym oznaczenie, gdzie wiedzą jaki rodzaj testu został zastosowany. Ponadto, jeżeli nie podajecie Państwo jakim testem, jakiego producenta, z jakim zakresem referencyjnym zostało wykonane badanie przeciwciał w przeszłości, to nie jesteśmy w stanie porównać tego wyniku z obecnie uzyskanym.

   • Nie jesteśmy w stanie podać uniwersalnego sposobu przeliczania jednostek np. AU/ml na BAU/ml, ponieważ taki uniwersalny wzór, pasujący do każdego rodzaju testu serologicznego nie istnieje. Producent każdego testu waliduje swój zestaw odczynnikowy i podaje sposób interpretacji wyniku oraz jego ewentualnego przelicznika na jednostki BAU/ml. Najlepszym rozwiązaniem jest skontaktować się bezpośrednio z laboratorium wykonującym oznaczenie, gdzie wiedzą jaki rodzaj testu został zastosowany. Ponadto, jeżeli nie podajecie Państwo jakim testem, jakiego producenta, z jakim zakresem referencyjnym zostało wykonane badanie przeciwciał w przeszłości, to nie jesteśmy w stanie porównać tego wyniku z obecnie uzyskanym.

   • Nie jesteśmy w stanie podać uniwersalnego sposobu przeliczania jednostek np. AU/ml na BAU/ml, ponieważ taki uniwersalny wzór, pasujący do każdego rodzaju testu serologicznego nie istnieje. Producent każdego testu waliduje swój zestaw odczynnikowy i podaje sposób interpretacji wyniku oraz jego ewentualnego przelicznika na jednostki BAU/ml. Najlepszym rozwiązaniem jest skontaktować się bezpośrednio z laboratorium wykonującym oznaczenie, gdzie wiedzą jaki rodzaj testu został zastosowany. Ponadto, jeżeli nie podajecie Państwo jakim testem, jakiego producenta, z jakim zakresem referencyjnym zostało wykonane badanie przeciwciał w przeszłości, to nie jesteśmy w stanie porównać tego wyniku z obecnie uzyskanym.

  • Trzeba PODZIELIĆ wynik w BAU/ml przez 0.142, wtedy uzyskamy wynik w AU/ml. Laboratorium dobrze mówi, wynik 130,78 BAU/ml to 921 AU/ml.

   • Nie jesteśmy w stanie podać uniwersalnego sposobu przeliczania jednostek np. AU/ml na BAU/ml, ponieważ taki uniwersalny wzór, pasujący do każdego rodzaju testu serologicznego nie istnieje. Producent każdego testu waliduje swój zestaw odczynnikowy i podaje sposób interpretacji wyniku oraz jego ewentualnego przelicznika na jednostki BAU/ml. Najlepszym rozwiązaniem jest skontaktować się bezpośrednio z laboratorium wykonującym oznaczenie, gdzie wiedzą jaki rodzaj testu został zastosowany.

  • Wynik w BAU/ml trzeba podzielić przez 0.142, otrzymamy wynik w AU/ml. 130,78 BAU/ml podzielone przez 0.142 daje 921 AU/ml – laboratorium dobrze mówi.

   • Nie jesteśmy w stanie podać uniwersalnego sposobu przeliczania jednostek np. AU/ml na BAU/ml, ponieważ taki uniwersalny wzór, pasujący do każdego rodzaju testu serologicznego nie istnieje. Producent każdego testu waliduje swój zestaw odczynnikowy i podaje sposób interpretacji wyniku oraz jego ewentualnego przelicznika na jednostki BAU/ml. Najlepszym rozwiązaniem jest skontaktować się bezpośrednio z laboratorium wykonującym oznaczenie, gdzie wiedzą jaki rodzaj testu został zastosowany.

 21. Dzień dobry,
  Otrzymałem wynik badań przeciwciał przeciw wirusowi SARS CoV-2 w klasie IgG: 130,78 BAU/ml
  Zakres referencyjny: ujemne: =7,1
  Metoda CMIA, analizator Alinity I, firma Abbott, antygen: RBD białka S
  Od 12.04.2021 test skorelowany z wzorcem WHO NIBSC 20-136; stężenie wyrażone w arbitralnych jednostkach wiążących BAU/ml
  Zastosowany przelicznik dla testu firmy Abbott: BAU/ml = 0,142 AU/ml

  Wg. moich obliczeń:
  jeśli: 1BAU/ml = 0,142 AU/ml,
  to 130,78 BAU/ml = 18,5594 AU/ml (130,78 BAU/ml * 0,142 = 18,57 AU/ml)

  Z kolei wg. laboratorium mój wynik po przeliczeniu powinien wynosić 921 AU/ml
  Wydaje mi się że moje obliczenie jest poprawne? Może jest podany błędny wzór na wyniku badań?

  Proszę o informację, który wynik w jednostce AU/ml jest poprawny. A może jakoś inaczej należy go obliczyć.
  Chciałem porównać ten wynik z wynikiem uzyskanym pół roku temu, który wtedy wynosił 68,3 AU/ml

  • Prosimy skontaktować się z laboratorium wykonującym oznaczenie lub z producentem testu- nie jesteśmy w posiadaniu informacji dotyczących instrukcji wykonania testu oraz przeliczania jego wyników.

 22. Dziękuję za odpowiedź, choć liczyłem że coś więcej będzie z niej wynikać i że jako specjaliści będziecie w stanie pomóc 🙁

  • jacy specjaliści?… nie potrafi tutaj nikt odpowiedzieć na pytanie jak porównać wyniki z przed kilkunastu tygodni w AU/ml z aktualnymi w BAU/ml

   • Nie jesteśmy w stanie podać uniwersalnego sposobu przeliczania jednostek np. AU/ml na BAU/ml, ponieważ taki uniwersalny wzór, pasujący do każdego rodzaju testu serologicznego nie istnieje. Producent każdego testu waliduje swój zestaw odczynnikowy i podaje sposób interpretacji wyniku oraz jego ewentualnego przelicznika na jednostki BAU/ml. Najlepszym rozwiązaniem jest skontaktować się bezpośrednio z laboratorium wykonującym oznaczenie, gdzie wiedzą jaki rodzaj testu został zastosowany. Ponadto, jeżeli nie podajecie Państwo jakim testem, jakiego producenta, z jakim zakresem referencyjnym zostało wykonane badanie przeciwciał w przeszłości, to nie jesteśmy w stanie porównać tego wyniku z obecnie uzyskanym.

 23. Skończcie wklejać głupoty i w zasadzenie nie odpowiadać na kluczowe pytanie a mianowicie jak porównać swój stary wynik w AU z aktualnym w BAU, najlepiej z odnośnikiem do uzasadnienia. Nikogo tutaj nie interesuje że cos jest zgodne albo nie zgodne z aktualnymi wytycznymi WHO ponieważ można to wygooglować, istotna jest odpowiedź na pytamine jak arytmetycznie porównać stary test z nowym aby poznać odpowiedź na pytanie czy o ile na przestrzeni czasu ilość naszych przeciwciał spadła w dół.

  Przykładowo pierwsze badanie z 30 grudnia to 4,963 jednostek AU/ml gdzie wynik 1 jest granicą reaktywności

  A aktualny wynik z 26.04 to 197 BAU/ml gdzie granicą reaktywności jest 33,8

  Pytanie brzmi… czy ilość moich przeciwciał spadła ?… jeśli tak to o ile

  • Szanowny Panie, nie jesteśmy w stanie podać uniwersalnego sposobu przeliczania jednostek np. AU/ml na BAU/ml, ponieważ taki uniwersalny wzór, pasujący do każdego rodzaju testu serologicznego nie istnieje. Producent każdego testu waliduje swój zestaw odczynnikowy i podaje sposób interpretacji wyniku oraz jego ewentualnego przelicznika na jednostki BAU/ml. Najlepszym rozwiązaniem jest skontaktować się bezpośrednio z laboratorium wykonującym oznaczenie, gdzie wiedzą jaki rodzaj testu został zastosowany. Ponadto, jeżeli nie podajecie Państwo jakim testem, jakiego producenta, z jakim zakresem referencyjnym zostało wykonane badanie przeciwciał w przeszłości, to nie jesteśmy w stanie porównać tego wyniku z obecnie uzyskanym.

  • Opisane przez Panią wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących.

 24. Witam. Test wykonany w szpitalu, który wg tej strony wykonuje badania testem euroimmum. Wynik 13 u/ml. Wszędzie wcześniej wspominane są jednostki AU lub BAU/ml więc nie wiem jak mój wynik ma się do tych jednostek. Według laboratorium w którym robiłem test zakres referencyjny jest określony nastepujaco: 1 przeciwciała obecne. Czyli wg tego 13 u/ml to bardzo mało… Czy dobrze to rozumiem?

  • Opisane przez Pana wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.pl

 25. Witam
  proszę o interpretację wyniku

  P/c przeciw wirusowi SARS CoV-2 w klasie IgG
  met. Ilościową
  P/c przeciw wirusowi SARS CoV-2 w klasie IgG 2884,36 BAU/ml
  P/c przeciw wirusowi SARS CoV-2 w klasie IgG dodatnie 7,1 dodatnie
  Metoda CMIA, analizator ARCHITECT i2000 SR, firma Abbott, antygen: RBD białka S
  Od 14.04.2021 test skoreastosowany przelicznik dla testu firmy Abbott: BAU/ml = 0,142 AU/mllowany z wzorcem WHO NIBSC 20-136; stężenie wyrażone w arbitralnych jednostkach wiążących BAU/m

  • Opisane przez Panią wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących.

  • Opisane przez Panią wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących.

 26. Otrzymałam wynik na przeciwciała Koronawirus SARS COV2 przeciwciała IgG ilościowo (ICD-9:V98 wynik 1690,00 BAU/ml
  SARS Co V-2 Trimetryczne S IgG (BAU/ml)
  wynik ujemny (niereaktywny ,33,8 BAU/ml
  wynik dodatni (reaktywny)>33,8 BAU/ml
  Badanie wykonano metodą CLIA na aparacie Liaison firmy Diasorin.
  Miałam covid? i czy jestem odporna? 1690 czy to dużo przeciwciał?
  6 maja nastepna dawka szczepionki

  • Opisane przez Panią wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.pl

 27. Dzień dobry
  Otrzymałem wynik:
  15,41 BAU/ml
  Zakres referencyjny –
  < 25,6 BAU/ml – negatywny
  ≥ 25,6 do < 35,2 BAU/ml- graniczny
  ≥ 35,2 BAU/ml – pozytywny
  Nie szczepiłem się jeszcze, nie chorowałem (chyba)
  Jak zinterpretować mój wynik ?

  • Opisane przez Pana wyniki oznaczają wynik ujemny w klasie IgG, czyli brak obecności przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących.

 28. Przepraszam bardzo, ale ja miałem robiony test na przeciwciała anty-Sars-Cov-2S, a wynik podany został w jednostkach U/ml.
  gdzie referencję podano jako 0,8U/ml = dodatni.
  Mój wynik natomiast podano jako >250U/ml.
  Skontaktowałem się z laborantami, którzy stwierdzili że taki jest zakres pomiarowy pomiaru i zaproponowali wykonanie powtórnego badania tym razem z rozcieńczeniem 1:10.
  Wynik otrzymałem – 1100 U/ml.
  Jak moje wyniki w U/ml mają się do jednostek BAU/ml oraz AU/ml?
  Jest jakiś przelicznik czy charakterystyka umożliwiająca ich porównanie i przeliczenie?
  Proszę o pomoc.

  • Nie jesteśmy w stanie podać uniwersalnego sposobu przeliczania jednostek np. AU/ml na BAU/ml, ponieważ taki uniwersalny wzór, pasujący do każdego rodzaju testu serologicznego nie istnieje. Producent każdego testu waliduje swój zestaw odczynnikowy i podaje sposób interpretacji wyniku oraz jego ewentualnego przelicznika na jednostki BAU/ml. Najlepszym rozwiązaniem jest skontaktować się bezpośrednio z laboratorium wykonującym oznaczenie, gdzie wiedzą jaki rodzaj testu został zastosowany. Ponadto, jeżeli nie podajecie Państwo jakim testem, jakiego producenta, z jakim zakresem referencyjnym zostało wykonane badanie przeciwciał w przeszłości, to nie jesteśmy w stanie porównać tego wyniku z obecnie uzyskanym.

 29. Dzień dobry,
  dziś otrzymałam wynik badania wykonanego testem Anti-SARS-CoV-2S firmy Roche Diagnostics metodą chemiluminescencji na analizatorze cobas c601. Wynik to 4,90 U/ml. Na wyniku nie jest podany zakres referencyjny. Czy wytworzyła się odpowiedź immunologiczna. Dziękuję i pozdrawiam
  Magda

  • Brak podanego dokładnego zakresu referencyjnego (norm) uniemożliwia odczyt wyników. Prosimy skonsultować wyniki z lekarzem specjalistą lub skontaktować się z laboratorium wykonującym oznaczenie.

 30. Witam
  Test wykonany ok. 3 tygodnie po przejściu choroby.
  mój wynik to: sars-cov- 2 trimetryczne S IgG BAU/ml 1400 BAU/ml ( tysiąc czterysta )
  opis po niżej
  33,8 BAU/ml -negatywny
  33,8 BAU/ml pozytywny

  Jak interpretować ?

  • Opisane przez Panią/Pana wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących.

 31. Witam.
  Dzisiaj mialem test, i wyszlo mi tak:
  SARS-CoV-2 Trimeryczne S IgG [BAU/ml]: 209.0 BAU/ml [wynik ujemny: = 33.8 BAU/ml]
  We wczesniejszym tescie mialem taki wynik:
  SARS-CoV-2 S1/S2 IgG: 95.9 AU/ml [wynik ujemny: = 12.0 – = 15.0 AU/ml]
  Jak porownywac te wartosci? Czy poziom przeciwcial wzrosl czy spadl? Czy odpornosc sie zmienila?

  • Nie, nie są to jednoznaczne jednostki. Ze względu na liniową korelację wyników w jednostkach względnych (np. AU czy RU/ml) z „Pierwszym Międzynarodowym Standardem WHO”, wyniki ilościowej oceny próbki można przekształcić w wystandaryzowane jednostki. Zgodnie ze specyfikacją WHO, używając testów opartych na procedurze wiązania ligandu takich jak Anty-SARS-CoV-2 QuantiVac ELISA (IgG), należy zastosować jednostki IU/ml (IU = jednostki międzynarodowe) odnoszące się do przeciwciał neutralizacji lub BAU/ml (BAU = jednostki wiązania przeciwciał). W celu przekształcenia wyników testu, jak również wartości pomiaru i wartości granicznych podanych w RU/ml lub AU/ml na BAU/ml, wartości te należy przeliczyć zgodnie z instrukcją producenta.

 32. Dzień dobry,
  Mój wynik jest negatywny wynosi <4,81 BAU/ml a zakres referencyjny <33,8 BAU/ml. Czy oznacza to zupełny brak odporności?
  Pozdrawiam

  • Opisane przez Panią wyniki oznaczają wynik ujemny w klasie IgG, czyli brak obecności przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Odpowiedź immunologiczną w przypadku zakażenia możemy podzielić na tzw. odpowiedź humoralną (produkcję przeciwciał) i odpowiedź komórkową. To jaka odpowiedź dominuje jest cecha osobniczą tzn. jest możliwe aby pomimo zakażenia pacjent nie produkował przeciwciał przeciwko SARS-CoV-2. Więcej o odpowiedzi komórkowej w COVID-19 oraz jej badaniu pisaliśmy również tu: https://euroimmun.pl/blog/monitorowanie-komorkowej-odpowiedzi-immunologicznej-w-covid-19/

 33. Wykonałam badanie przeciwciała neutralizujące anty-S ilościowo IgG wynik: <4,81 BUA/ml
  wynik ujemny (niereaktywny) – 33,8 BUA/ml

  Badanie wykonałam 14 dni po zakończeniu objawów. Jak mam w takim razie interpretować taki wynik? Przechodziłam covid?

  • Opisane przez Panią wyniki oznaczają wynik ujemny w klasie IgG, czyli brak obecności przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Więcej odnośnie najnowszych doniesień związanych z ochronnym poziomem przeciwciał piszemy tutaj: https://euroimmun.pl/blog/czy-istnieje-granica-poziomu-przeciwcial-warunkujaca-ochrone-przed-sars-cov-2/

 34. Witam

  Mam pytanie w grudniu przechorowałam Covid w lutym wykonałam test na przeciwciala wynik to : 120 RU/ml wynik otrzymano stosując zestaw Eurolmmum Anty- SARS-CoV-2 QuantiVac Elisa (IgG), następnie w maju wykonałam przeciwciala po raz kolejny przed planowanym szczepieniem i ich poziom wyniósł 717,60 BAU/ml SARS-CoV-2 Trimeryczne S IgG . Czy juz się szczepic czy jeszcze poczekać i sprawdzić to jeszcze za jakieś 2 miesiące ?

  • Opisane przez Panią wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Więcej odnośnie najnowszych doniesień związanych z ochronnym poziomem przeciwciał piszemy tutaj: https://euroimmun.pl/blog/czy-istnieje-granica-poziomu-przeciwcial-warunkujaca-ochrone-przed-sars-cov-2/

 35. Witam.
  Jak interpretowac poziom wyniku? Duzo, malo?

  SARS-CoV-2, IgG (ICD-9:V98) : 1,5 bau/mlBadanie przeciwcial po covid

  Dziekuje za pomoc

  • Dzień dobry, brak podanego dokładnego zakresu referencyjnego (norm) uniemożliwia odczyt wyników. Prosimy skonsultować wyniki z lekarzem specjalistą lub skontaktować się z laboratorium wykonującym oznaczenie.

 36. Dzień dobry
  Mam pytanie , czy maksymalna wartość jaka może pojawić się w wyniku to >384 BAU/ml zgodnie z zamieszczoną linkiem do ulotki Anty-SARS-CoV-2 QuantiVac ELISA (IgG).

  • Jeśli stężenie przeciwciał w próbce jest wyższe niż zakres pomiaru, wynik powinien być wydany jako >384 BAU/ml i wtedy zaleca się powtórne przeprowadzenie testu z próbką rozcieńczoną, a rozcieńczenie uwzględnić przy przeliczaniu wyniku. Zwłaszcza po szczepieniu szczepionkami opartymi na podjednostce S1-/RBD-, stężenie przeciwciał może być bardzo wysokie, co wymaga znacznie większego rozcieńczenia, aby osiągnąć liniowy zakres pomiarowy.

 37. Witam,
  chciałabym dopytac o swój wynik:
  wartośc 1230,7 AU/ml przy czym norma referencyjna 50 AU/ml dodatni.
  Jak to przeliczyć na BAU? Wydaję się być duża odporność, jeszcze się nie szczepiłam, przeszłam covid na początku marca 2021

  • Opisane przez Panią wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie jesteśmy w stanie podać uniwersalnego sposobu przeliczania jednostek np. AU/ml na BAU/ml, ponieważ taki uniwersalny wzór, pasujący do każdego rodzaju testu serologicznego nie istnieje. Producent każdego testu waliduje swój zestaw odczynnikowy i podaje sposób interpretacji wyniku oraz jego ewentualnego przelicznika na jednostki BAU/ml. Najlepszym rozwiązaniem jest skontaktować się bezpośrednio z laboratorium wykonującym oznaczenie, gdzie wiedzą jaki rodzaj testu został zastosowany.

 38. Miesiąc po zachorowaniu na Covid po terapii Zinatem 57,79 AU/mi przy normie nie wykryto 1,00 to dużo czy mało i kiedy sie szczepić!

  • Opisane przez Pana wyniki oznaczają wynik dodatni, czyli obecność przeciwciał (IgM czy IgG- nie podaje Pan) przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.pl

  • Opisane przez Panią wyniki oznaczają wynik ujemny w klasie IgG, czyli brak obecności przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretOpisane przez Panią wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.plowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.pl

 39. Dzień dobry
  Po szczepieniu dwoma dawkami Pfizer’a wynik w klasie lgG wynosi 607,14 BAU/ml zakres referencyjny -:7,1 jest zadawalający i jaka to jest odporność.
  Pozdrawiam Jacek.

  • Opisane przez Pana wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.pl

 40. Witam
  Przeszedłem covid w lipcu 2020 roku. Leżałem pod tlenem w szpitalu. Dzisiaj zrobiłem test IGG metodą ilościową i uzyskałem takie wyniki:
  P/c przeciw wirusowi SARS CoV-2 w klasie IgG 197,12 BAU/ml
  P/c przeciw wirusowi SARS CoV-2 w klasie IgG dodatnie 7,1 dodatnie

  Czy to oznacza że narazie nie portrzebuję szczepionki ? 😛

  • Opisane przez Pana wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.pl

 41. Witam
  21.04.21 Przeszedłem bezobjawowy covid (test PCR).Dzisiaj 24.05.21 zrobiłem test na przeciwciała IgG.Mój wynik to
  1,9 Au/ml.Co to oznacza?
  Pozdrawiam

  • Dzień dobry, brak podanego dokładnego zakresu referencyjnego (norm) uniemożliwia odczyt wyników. Każdy test ma inną tzw. wartość odcięcia, czyli wartość poniżej której wynik jest negatywny, a powyżej której wynik oceniany jest jako pozytywny. Z tego powodu, zawsze prosimy Państwa o podanie tych informacji, w przeciwnym razie niemożliwe jest prawidłowe odczytanie wyniku. Prosimy skonsultować wyniki z lekarzem specjalistą lub skontaktować się z laboratorium wykonującym oznaczenie.

 42. Proszę o interpretację mojego wyniku:
  > 257,20 BAU/ML
  Przy zakresie :
  wynik ujemny =0,82 BAU/ML
  Z góry dziękuję.

  • Opisane przez Panią wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących.

  • Dzień dobry, sam wynik oznaczenia bez podanego dokładnego zakresu referencyjnego (norm) uniemożliwia odczyt wyników. Prosimy skonsultować wyniki z lekarzem specjalistą lub skontaktować się z laboratorium wykonującym oznaczenie.

 43. Wykonałem badanie p/c przeciw wirusowi SARS CoV-2 w klasie IgG (V98) Anty-SARS-CoV-2 -Ig G
  Badanie wykonano na analizatorze Architect ci 4100, firmy Abbott, metodą CMIA
  Wynik dodatni 7,68 Index
  Zakres referencji : =1,4 – dodatnie

  Jak to porównać do poprzedniego wyniku podanego w BAU/ml ?
  gdzie zakres referencji: = 33,8 – dodatni
  Badanie wykonane metodą CLIA na aparacie Liaison firmy Diasorin.

  • Otrzymane wyniki zostały wykonane zupełnie innymi technikami oraz testami różnych producentów, nie można bezpośrednio porównać obu wartości.

 44. Dzień dobry,

  proszę o pomoc w interpretacji wyniku. 8 maja miałam pierwszą dawkę szczepionki Pfizer. 15 maja pojawiły się u mnie pierwsze objawy Covid potwierdzone testem. Nasilenie objawów średnie, temperatura, bóle głowy, mięśni, osłabienie. 31 maj test na przeciwciała. Badanie wykonano metodą CLIA na aparacie Liaison firmy Diasorin.
  Wynik 3 720,00 BAU/ml. SARS-CoV-2 Trimeryczne S IgG [BAU/ml]
  3 720,00 BAU/ml. Proszę o interpretację. Kiedy powinnam przyjąć drugą dawkę szczepionki i czy ta ilość jest wysoka ?
  Serdecznie dziękuję

  • Prosimy skonsultować wyniki z lekarzem specjalistą lub skontaktować się z laboratorium wykonującym oznaczenie, ponieważ nie podaje Pani zakresu norm dla wykonanego testu (nie ma informacji od jakiej wartości wynik uznaje się za pozytywny).

 45. Już nie mogę się w tym połapać, przy tym wyniku poniżej mam odporność czy nie?
  SARS-CoV-2 S1-RBD total [BAU/ml] wynik 72,84 BAU/ml
  wynik ujemny (niereaktywny): <0,82 BAU/…

  • Opisane przez Pana wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.pl

 46. Zrobiłam badanie anty-SARS-CoV-2 IgG II i mój wynik to – 0,3 AU/ml
  Zakres referencyjny:
  = 10 AU/mL – wynik reaktywny
  Proszę o pomoc w interpretacji ( nie przebyłam Sars!!!)

  • Opisane przez Panią wyniki oznaczają wynik ujemny w klasie IgG, czyli brak obecności przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.pl

  • Dzień dobry, brak podanego dokładnego zakresu referencyjnego (norm) uniemożliwia odczyt wyników. Prosimy skonsultować wyniki z lekarzem specjalistą lub skontaktować się z laboratorium wykonującym oznaczenie.

 47. Podejrzewałam, że nie przeszłam Covid-19, w marcu br. zbadałam poziom przeciwciał i wynik był ujemny (przeciwciała neutralizujące anty-S, ilościowo /ICD-9: V98/ SARS-CoV-2 S1 – RBD total [BAU/ml]: wynik: <0,82 BAU/ml; badania metodą ECLIA na aparacie Cobas firmy Roche, gdzie wynik ujemny (niereaktywny to 0,82 BAU/ml. Początkiem kwietnia przyjęłam 1. dawkę szczepionki Pfizer, początkiem maja 2. dawkę Pfizer. 16.06.21 wynik w tym samym laboratorium na tym samym aparacie i tą samą metodą to >257,20 BAU/ml.
  Czy na dzień dzisiejszy tj. 17.06.21 już może wiadomo jaki poziom przeciwciał uznawany jest za ochronny?

  • Opisane przez Panią wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.pl

 48. Witam,
  Proszę o informację, czy to dobry wynik, 2 tygodnie po drugiej dawce Pfizera:
  P/C SARS-COV-2 IGG ILOŚCIOWO (S), IGG SARS-COV-2 ILOŚĆ 1980 ­ BAU/ml.

  Interpretacja wyniku:
  =33.8 dodatni
  Metoda CLIA, firma Diasorin
  antygen: trimeryczne białko S
  test skorelowany z wzorcem WHO
  NIBSC 20-136, stężenie wyrażone w
  arbitralnych jednostkach wiążących (BAU)

  Dziękuję.

  • Opisane przez Panią wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.pl

 49. Ulotka z linku powyżej mówi o szerokim zakresie pomiaru (3,2–384 BAU/ml) testu Anty-SARS-CoV-2 QuantiVac ELISA (IgG), a podobnie jak niektórzy piszący wyżej ja w tym teście, wykonanym analizatorem ANALYZER I-2P (EUROIMMUN), uzyskałem wynik znacznie wyższy od podanej górnej granicy tego szerokiego zakresu, bo 2698 BAU/ml. Zakresy interpretacji to:
  <25,6 BAU/ml: negatywny
  ≥25,6 do <35,2 BAU/ml: graniczny
  ≥35,2 BAU/ml: pozytywny
  Czy tak wysoki wynik oznacza dużą ilość przeciwciał czy raczej błąd urządzenia/testu/inny? A może błąd wydruku, bo gdzieś w środku powinien być przecinek?

  • Jeśli stężenie przeciwciał w próbce jest wyższe niż zakres pomiaru, wynik powinien być wydany jako >384 BAU/ml i wtedy zaleca się powtórne przeprowadzenie testu z próbką rozcieńczoną, a rozcieńczenie uwzględnić przy przeliczaniu wyniku. Zwłaszcza po szczepieniu szczepionkami opartymi na podjednostce S1-/RBD-, stężenie przeciwciał może być bardzo wysokie, co wymaga znacznie większego rozcieńczenia, aby osiągnąć liniowy zakres pomiarowy.

 50. Dzień dobry.
  Jestem przed przyjęciem pierwszej dawki szczepionki Pfizer. Wykonałam test – przeciwciała neutralizujące anty – S, ilościowo (ICD-9: V98).
  Proszę o interpretację wyniku:
  SARS-CoV-2 Trimetryczne S IgG [BAU/ml] wynik 227 BAU/ml
  wynik ujemny (niereaktywny): / 33,8 BAU/ml
  Badanie wykonano metodą CLIA na aparacie Liaison firmy Diasorin.
  Dziękuje.

  • Opisane przez Panią wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.pl

 51. Zrobiłem sobie test SARS-CoV-2 Trimeryczne S IgG z diag.pl miesiąc po drugiej dawce Pfizera. Według zakresu referencyjnego wynik reaktywny to >=33.8 BAU/ml, a mi wyszło „>2080 BAU/ml”. Najwyraźniej skończyla im się skala w urządzeniu pomiarowym. Cieszę się, że szczepionka działa, ale czy taki wynik jest w ogóle możliwy? I czy zbyt silna odpowiedź czymś nie grozi? Nie miałem żadnych skutków ubocznych po drugiej dawce i nadal nie mam.

  • Opisane przez Pana/Panią wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.pl

 52. Proszę o interpretacje, czy mam przeciwciała?

  Wynik badania wg wzorca WHO 81,3 BAU/ml
  Interpretacja wyniku:
  = 33,8 BAU/ml – wynik dodatni

  Wykonano testem immunodiagnostycznym przy użyciu analizatora Liaison XL firmy DiaSorin z zastosowaniem metody chemiluminescencji.

  • Opisane przez Panią wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.pl

 53. Otrzymałem właśnie takie wyniki badań;
  P/c przeciw wirusowi SARS CoV-2 w klasie IgG
  met. Ilościową
  P/c przeciw wirusowi SARS CoV-2 w klasie IgG 1056,69 BAU/mL
  P/c przeciw wirusowi SARS CoV-2 w klasie IgG dodatnie ujemne: =7,1
  Metoda CMIA, analizator Architect i1000SR, firma Abbott, antygen: RBD białka S
  Od 30.04.2021 test skorelowany z wzorcem WHO NIBSC 20-136; stężenie wyrażone w arbitralnych jednostkach wiążących BAU/ml
  Zastosowany przelicznik dla testu firmy Abbott: BAU/ml = 0,142 AU/ml
  A – badanie akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji

  Nigdzie w Internecie nie mogę znaleźć jakiejś tabeli norm, analiz wyników badań na SARS. Drugą dawką byłem zaszczepiony w maju. Co oznacza ten wynik?

  • Opisane przez Pana wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.pl

 54. Witam

  Otrzymałem wynik testu na SARS-CoV-2 S1 IgG [BAU/ml] i wyniósł >384,0 BAU/ml

  Zakresy
  = 25,6 do = 35,2 BAU/ml – pozytywny

  Jestem 5 miesięcy po przechorowaniu i 1 miesiąc po drugiej dawce szczepionki.

  Jak odczytać mój wynik oprócz tego że jest pozytywny bo to wiem?

  Z góry dziękuję i pozdrawiam

  • Opisane przez Pana wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.pl

 55. Witam posiadam taki wynik testu SARS-CoV-2 S1 IgG [BAU/ml]
  >384,0 BAU/ml – wynik
  – moje pytanie czy posiadam przeciwciała i ile jest tych przeciwciał ilość ?

  < 25,6 BAU/ml – negatywny
  ≥ 25,6 do < 3…

  • Opisane przez Panią wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.pl

 56. Czy wynik 102 BAU/ML jest wynikiem wysokim? Czy w tej sytuacji powinnam zaszczepić się jedną czy dwoma dawkami Pfizera? Zakres referencyjny to wynik dodatni powyżej 33,8 BAU/ML.
  Gdzie można skonsultować wynik? Czy jest jakaś infolinia?

  • Opisane przez Panią wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.pl

  • Opisane przez Panią wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.pl

  • Dzień dobry, brak podanego dokładnego zakresu referencyjnego (norm) uniemożliwia odczyt wyników. Prosimy skonsultować wyniki z lekarzem specjalistą lub skontaktować się z laboratorium wykonującym oznaczenie.

 57. Dzień dobry,

  odebrałem wraz z Żoną wyniki badań określających przeciwciała neutralizujące anty-S, ilościowo (ICD-9; V98).
  Wyniki- SARS- Co V-2 S1-BRD IgG (BAU/ml) 304,31 oraz 991,30.
  Zakres wynik ujemny: = 7,1 BAU/ml
  Metoda badania CMIA na aparacie f. Abbott.
  Proszę o interpetację. Jest nieźle, jaka jest średnia dla podobnych metod badania?
  Byliśmy szczepienie w tym samym momencie Moderną.
  Dziękuję i pozdrawiam.

  • Opisane przez Pana wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.pl

 58. 3 miesiące po przechorowaniu covid-19 miałem następujący wynik:
  P/C SARS-COV-2 IGG ILOŚCIOWO (S) [] IGG SARS-COV-2 ILOŚĆ :
  232 ↑ AU/ml Interpretacja wyniku:
  < 12 ujemny
  12 – = 15 dodatni
  Metoda CLIA, firma Diasorin.
  Teraz po 9 miesiącach ma wyniki podane w BAU/ml:
  P/C SARS-COV-2 IGG ILOŚCIOWO (S) []
  IGG SARS-COV-2 ILOŚĆ
  67.5 ↑ BAU/ml
  =33.8 dodatni
  Metoda CLIA, firma Diasorin
  antygen: trimeryczne białko S
  test skorelowany z wzorcem WHO
  NIBSC 20-136, stężenie wyrażone w
  arbitralnych jednostkach wiążących (BAU)
  Jak wygląda moja odporność w tej chwili ? Czy bardzo się obniżyła ?
  (nie jestem zaszczepiony)
  Dziękuję za odpowiedź. Stanisław

  • Opisane przez Pana wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.pl

 59. Witam
  21.06 przyjęłam druga dawkę szczepionki.
  06.09 zrobiłam test igg na przeciwciała covid
  Wynik to 196,1 bau/ml
  Norma 35,2 pozytywne
  Badanie metoda Elisa
  Co to może oznaczać ?

  • Opisane przez Panią wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.pl

 60. Jestem zaszczepiony dwoma dawkami Moderny. kwiecień 2021
  Mój wynik:
  Przeciwciała anty SARS-CoV-2 w klasie > 384,00 BAU/ml Negatywny BAU = 25,6 do = 35,2
  proszę o diagnozę

  • Opisane przez Pana wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.pl

 61. jestem po Covidzie / kwiecien/maj / we wrzęśniu zbadałem przeciwciała

  P/c przeciw wirusowi SARS CoV-2 w klasie IgG met. Ilosciowa
  P/c przeciw wirusowi SARS CoV-2 w klasie IgG met.
  Ilosciowa
  P/c przeciw wirusowi SARS CoV-2 w klasie IgG 3156,96 BAU/ml
  P/c przeciw wirusowi SARS CoV-2 w klasie IgG dodatnie ujemne: = 7,1
  metoda CMIA, analizator Architect i2000, firma Abbott, antygen: RBD białka S
  Od 13.04.2021 test skorelowany z wzorcem WHO NIBSC 20-136; stezenie wyrazone w arbitralnych jednostkach wiazacych BAU/ml
  Zastosowany przelicznik dla testu firmy Abbott: BAU/ml = 0,142 AU/ml
  Proszę o informacje o poziomie przeciwciał dużo,mało,tak sobie, dziękuje

  • Opisane przez Pana wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.pl

 62. Witam co oznacza wynik badania na przeciwciała
  222.91 BAU/ml
  Przy zakresie
  Wynik ujemny < 7,1 BAU/ml Czułość testu (PPV): 92,92% po 15 dniach od wystąpienia objawów
  Swoistość testu (NPV): 99,97%
  metoda CMIA, analizator Alinity I, firma Abbott, antygen: RBD białka S
  Od 12.04.2021 test skorelowany z wzorcem WHO NIBSC 20-136; stężenie wyrażone w arbitralnych jednostkach wiążących BAU/ml
  Zastosowany przelicznik dla testu firmy Abbott: BAU/ml = 0,142 AU/ml. . Nie byłam chora na COVID ale przyjęłam dwie szczepionki. Czy mam dużo czy mało przeciwciał, dodam, że jestem po usunięciu śledziony i operacji trzustki.

  • Opisane przez Panią wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.pl

 63. Dzień dobry,
  Ja otrzymałam takie wyniki na przeciwciał, jestem szczepiona:
  Koronawirus anty-SARS-CoV-2 IgG Koronawirus anty-SARS-CoV-2 IgG 201,8 BAU/mL[-];

  Zakres referencyjny:
  = 30 BAU/mL – wynik reaktywny
  UWAGA!
  Zmiana zakresów referencyjnych
  Co on oznacza, jest to dużo? mało?

  • Opisane przez Panią wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.pl

 64. Zarówno ja, jak i moja żona otrzymaliśmy wynik: >257,20 BAU/ml.
  Badanie było robione równo 12 miesięcy po potwierdzeniu zakażenia COVID-19.

  Badanie wykonano metodą ECLIA na aparacie COBAS firmy ROCHE.
  Zakres referencyjny to:
  – wynik ujemny (niereaktywny): 0,82 BAU/ml.
  1. Dlaczego nie podaje się dokładnych wyników tylko właśnie: >257,20 BAU/ml? Syn np. miał dokładnie: 175,4 BAU/ml.
  2. Czy taki wynik potwierdza posiadaną aktualnie odporność?

  • Opisane przez Pana wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Wynik wyrażony jako >257,20 BAU/ml oznacza, iż wykryty poziom przeciwciał był wyższy niż zakres testu (maksymalna wartość to 257,20 powyżej której nie można precyzyjnie podać wartości wyniku).

 65. >2080 BAU/ml po 7 miesiącach od wyjścia ze szpitala covidowego, do tej pory bez szczepienia. Ferdek Kiepski powiedziałby, że „na tym świecie są rzeczy, które się fizjologom nie śniły”. Czy nie można zaszczepić mnie tylko jedną dawką, o ile na chwilę obecną w ogóle trzeba. Nie czuję się zagrożony ani stanowiący zagrożenie dla kogokolwiek. Regionalne Centrum Krwiodawstwa nadal pozwala mi oddawać osocze ozdrowieńca.

 66. mam wynik testu SARS-COV-2 IgG ilosciowo:
  > 5680 BAU/ml
  przy zekresie referencyjnym <7,1
  co to oznacza? – odpornosc duza czy nie ?

  • Podane przez Panią wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących.

 67. mam taki wynik testu:
  SARS-CoV- 2 p/c.IgG (1. IS) 2 IU/ml
  niereaktywny = 30 IU/ml SARS-CoV-2 IgG (1. wzorzec międzynarodowy)

  tzn. że nie mam przeciwciał i nie chorowałam?

 68. mam taki wynik testu:
  SARS-CoV- 2 p/c.IgG (1. IS) 2 IU/ml
  niereaktywny = 30 IU/ml SARS-CoV-2 IgG (1. wzorzec międzynarodowy)
  tzn. że nie mam przeciwciał i nie chorowałam?

  • Opisane przez Panią wyniki oznaczają wynik ujemny w klasie IgG, czyli brak obecności przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących.

 69. Proszę o interpretacje
  Wynik przeciwciał
  256,7 U/ml
  =0,80 U/mL dodatni (reaktywny)

  Test immunologiczny do ilościowego oznaczenia przeciwciał ( tym IgG) przeciwko wirusowi Sars

  • Opisane przez Pana wyniki oznaczają wynik dodatni, czyli obecność przeciwciał (klasy IgM lub IgG- tego nie wiemy, test wykonany przez Panią wykrywa jednocześnie obie klasy przeciwciał) przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków.

 70. Jak odczytać ten wynik:

  SARS-CoV-2 Trimeryczne S IgG [BAU/ml] <4,81 BAU/ml

  wynik ujemny (niereaktywny): 33,8 BAU/ml.
  Norma – L

  • Opisane przez Pana wyniki oznaczają wynik ujemny w klasie IgG, czyli brak obecności przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących.

 71. Dzien dobry,
  jak mam zrozumieć taki oto wynik badania poszczepiennego.

  P/C SARS-COV-2 IGG ILOŚCIOWO (S) []
  IGG SARS-COV-2 ILOŚĆ 64.8 ↑ BAU/ml

  Interpretacja wyniku:
  =33.8 dodatni
  Metoda CLIA, firma Diasorin
  antygen: trimeryczne białko S
  test skorelowany z wzorcem WHO
  NIBSC 20-136, stężenie wyrażone w
  arbitralnych jednostkach wiążących (BAU)

  • Opisane przez Panią wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Więcej odnośnie najnowszych doniesień związanych z ochronnym poziomem przeciwciał piszemy tutaj: https://euroimmun.pl/blog/czy-istnieje-granica-poziomu-przeciwcial-warunkujaca-ochrone-przed-sars-cov-2/

 72. trudno sie w tym połapać
  po chorobie na covid wynik był 52 NTU przy wartości referencyjnej 11 pozytywny
  po roku i dwóch szczepionkach (6 miesęcy temu) wynik
  Przeciwciała SARS-CoV-2
  (COVID-19) met. ECLIA
  ↑ > 250,00 U/mL wynik ujemny =0,80
  czy obecnie dużo jest przeciwciał czy nie

  • Opisane przez Panią/Pana wyniki w obu przypadkach oznaczają wynik dodatni, czyli obecność przeciwciał przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Więcej odnośnie najnowszych doniesień związanych z ochronnym poziomem przeciwciał piszemy tutaj: https://euroimmun.pl/blog/czy-istnieje-granica-poziomu-przeciwcial-warunkujaca-ochrone-przed-sars-cov-2/

 73. jesteśmy po dwóch dawkach,mija pól roku – pytanie czy przyjąć dawkę przypominającą czy poczekać
  Przeciwciała Anti-SARS-CoV-2S mój wynik 5242,00 U/ml, żony >25000,00 U/ml.Zakres referencyjny=0,8 U/ml dodatni dla przeciwciał anty-SARS CoV-2-S, metoda ilościowa ECLIA-analizator Cobas E411 Roche.

  • Z pewnością opisane przez Pana wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Ponieważ nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny, wskazanie do szczepienia najlepiej omówić z lekarzem specjalista biorąc pod uwagę wyniki badań przeciwciał, jak również inne czynniki (wiek, choroby towarzyszące, ryzyko narażenia). Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Więcej odnośnie najnowszych doniesień związanych z potencjalnie ochronnym poziomem przeciwciał piszemy tutaj: https://euroimmun.pl/blog/czy-istnieje-granica-poziomu-przeciwcial-warunkujaca-ochrone-przed-sars-cov-2/

 74. Witam, Mój wynik <8 BAU/ml
  30,0 BAU/ml – wynik reaktywny (dodatni)
  Rozumiem ze 6 miesięcy po drugiej dawce ASTRY mam mało przeciwciał

 75. P-ciała p/ wirusowi SARS-CoV-2 IgG ilościowo 168,4 BAU/ml , Interpretacja: ———————— = 7,1 – wykryto,
  to chyba niezbyt duży poziom po przechorowaniu, czy taka ochrona starczy faktycznie na 6 miesięcy?

  • Opisane przez Panią wyniki oznaczają wynik dodatni, czyli obecność przeciwciał przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Więcej odnośnie najnowszych doniesień związanych z ochronnym poziomem przeciwciał piszemy tutaj: https://euroimmun.pl/blog/czy-istnieje-granica-poziomu-przeciwcial-warunkujaca-ochrone-przed-sars-cov-2/

 76. Dzień dobry,
  4 tygodnie po chorobie zrobiłam test na przeciwciała SARS-CoV-2 IgG ilościowo i otrzymałam wynik:
  wykryto > 5680,0 BAU/ml. Interpretacja: =7,1 – wykryto. Czy ten poziom przeciwciał to dużo, czy mało? Czy mogę przy takim poziomie przeciwciał przyjąć trzecią przypominającą dawkę szczepienia?

  • Podane przez Panią wyniki oznaczają wynik dodatni, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Ponieważ nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny, wskazanie do szczepienia najlepiej omówić z lekarzem specjalista biorąc pod uwagę wyniki badań przeciwciał, jak również inne czynniki (wiek, choroby towarzyszące, ryzyko narażenia). Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Więcej odnośnie najnowszych doniesień związanych z potencjalnie ochronnym poziomem przeciwciał piszemy tutaj: https://euroimmun.pl/blog/czy-istnieje-granica-poziomu-przeciwcial-warunkujaca-ochrone-przed-sars-cov-2/

 77. Witam serdecznie. Jak mam interpretować taki wynik

  SARS-CoV-2 Trimeryczne S IgG [BAU/ml] – 34,10 BAU/ml
  wynik ujemny (niereaktywny): 33.8 BAU/ml

  Odniesione do wzorca WHO NIBSC 20/136
  Badanie wykonane metodą CLIA w aparacie Liaison firmy Diasorin.

  Rozumiem że jakieś tam przeciwciała mam. Pytanie brzmi czy one powstają na skutek kontaktu z wirusem Sars-Cov 2/przechorowaniu? Czy one są stale w organizmie?

  • Podane przez Pana wyniki oznaczają wynik dodatni, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Przeciwciała przeciwko białku kolca, czyli białku S wirusa SARS-CoV-2, powstają w przypadku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 jak i w przypadku szczepienia przeciwko COVID-19, ponieważ dostępne preparaty są oparte o właśnie to białko wirusa.

 78. Dzień dobry
  Test wykonany na aparacie mini vidas- 5 miesięcy po 2 dawce astra zeneca -wynik 8.16 dodatni
  wynik indeks=1 dodatni
  indeks 1=20.33 BAU/ml

  8.16×20.33=165.89 BAU /ml
  Czy to dużo , czy mało i czy już należy sie szczepić 3 dawką
  Pozdrawiam

  • Podane przez Pana wyniki oznaczają wynik dodatni, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Ponieważ nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny, wskazanie do szczepienia najlepiej omówić z lekarzem specjalista biorąc pod uwagę wyniki badań przeciwciał, jak również inne czynniki (wiek, choroby towarzyszące, ryzyko narażenia). Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Więcej odnośnie najnowszych doniesień związanych z potencjalnie ochronnym poziomem przeciwciał piszemy tutaj: https://euroimmun.pl/blog/czy-istnieje-granica-poziomu-przeciwcial-warunkujaca-ochrone-przed-sars-cov-2/

 79. Mój wynik przeciwciał SARS-CoV-2 S1-RBG IgG to 240,42 BAU/ml.
  Na wyniku jest info, że < 7,1 BAU/ml wynik ujemny, a powyżej 7,1 dodatni. Czy mój wynik wskazuje na dużą ilość przeciwciał? Jestem zaszczepiona 2 dawkami (2 dawka w czerwcu 2021). Zastanawiam się czy już iść na 3 dawkę, czy mam dużo przeciwcial i mogę poczekać.

 80. Ja robiłem test w lipcu miesiąc po drugiej dawce wyszło IgG – 1400IgG [BAU/ml] – 34,10 BAU/ml
  Po pól roku powtórzyłem badanie i teraz zostało 249 BAU/ml

 81. Witam, otrzymałam dzisiaj taki wynik:
  P-ciała p/wirusowi SARS-CoV-2 IgG ilościowo 173,6 BAU/ml
  interpretacja: = 7,1-wykryto.
  Moje pytanie: mam te przeciwciała czy nie ?
  Dziękuję

  • Opisane przez Panią wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących.

 82. Mam takie pytanie co do wyników z przeciwciał: w sierpniu wynik był 5544,30 IU/ml, a listopadzie 451,98 BAU/ml. Jak mam to rozumieć?? Czyżyby moje przeciwciała aż tak spadły, czy to jakieś inne jednostki, których ja nie pojmuje??

  • Nie, nie są to jednoznaczne jednostki. Ze względu na liniową korelację wyników w jednostkach względnych (np. AU czy RU/ml) z „Pierwszym Międzynarodowym Standardem WHO”, wyniki ilościowej oceny próbki można przekształcić w wystandaryzowane jednostki. Zgodnie ze specyfikacją WHO, używając testów opartych na procedurze wiązania ligandu takich jak Anty-SARS-CoV-2 QuantiVac ELISA (IgG), należy zastosować jednostki IU/ml (IU = jednostki międzynarodowe) odnoszące się do przeciwciał neutralizacji lub BAU/ml (BAU = jednostki wiązania przeciwciał). W celu przekształcenia wyników testu, jak również wartości pomiaru i wartości granicznych podanych w RU/ml lub AU/ml na BAU/ml, wartości te należy przeliczyć zgodnie z instrukcją producenta.

 83. SARS-CoV-2 S1-RBD IgG (BAU/ml) wynik 498
  wynik dodatni (reaktywny):>7,1 BAU/ml
  aparat firmy Abbott
  mam 45 lat, jestem po dwóch szczepieniach Pfizer (druga dawka w czerwcu)
  Czy to dobra ilość przeciwciał neutralizujących?
  Czy już się szczepić 3 dawką?

  • Opisane przez Panią wyniki oznaczają wynik dodatni, czyli obecność przeciwciał (IgM czy IgG- nie podaje Pani) przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących.

 84. Proszę o interpretacje:
  Koronawirus Sars-CoV 2 przeciwciała neutralizujące anty S ilościowo,
  Sars-CoV 2 Trimeryczne S IgG 34,80 BAU/ml
  wynik ujemny /33,8 Bau/ml
  Ile to przeciwciał?

  • Opisane przez Panią wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Może być zależna od wieku, chorób towarzyszących czy przyjmowanych leków. Po więcej informacji o diagnostyce laboratoryjnej COVID-19 zapraszamy na stronę http://www.cov-2.pl

 85. dzień dobry, ja mam chyba coś za dużo, covid przeszłam rok temu w październiku, zaczepiona w czerwcu dwoma dawkami i wynik
  anty-SARS-CoV-2 II gen. IgG (v) > 80000,0AU/m

  czy to jest możliwe?

 86. Dzień dobry, chciałabym zapytać o przeliczanie jednostek na BAU/mL:
  199,2 U/mL (wynik dodatni równy bądź powyżej 1 U/mL – metoda ECLIA na aparacie Cobas e411

  • Nie jesteśmy w stanie podać uniwersalnego sposobu przeliczania jednostek np. AU/ml na BAU/ml, ponieważ taki uniwersalny wzór, pasujący do każdego rodzaju testu serologicznego nie istnieje. Producent każdego testu waliduje swój zestaw odczynnikowy i podaje sposób interpretacji wyniku oraz jego ewentualnego przelicznika na jednostki BAU/ml. Najlepszym rozwiązaniem jest skontaktować się bezpośrednio z laboratorium wykonującym oznaczenie, gdzie wiedzą jaki rodzaj testu został zastosowany. Ponadto, jeżeli nie podajecie Państwo jakim testem, jakiego producenta, z jakim zakresem referencyjnym zostało wykonane badanie przeciwciał w przeszłości, to nie jesteśmy w stanie porównać tego wyniku z obecnie uzyskanym.

 87. Czy > 25000,00 BAU/ml to duża odporność?. Badanie metodą elektrochemiluminescencji (ECL), Surowica (rozcieńczenie x 100) wynik ujemny dla przeciwciał SARS-CoV2-S 0,80

 88. dzień dobry
  odebrałam wynik przeciwcial trimeryczne S Ig, ktory wynosi >2080 BAU/ml. metoda CLIA na aparacie Liaison. jak to zinterpretowac?

  • Dzień dobry, brak podanego dokładnego zakresu referencyjnego (norm) uniemożliwia odczyt wyników. Uprzejmie prosimy skonsultować wyniki z lekarzem specjalistą lub skontaktować się z laboratorium wykonującym oznaczenie.

 89. Ja
  23.11.2021 – przypuszczenie wtedy kontakt z zakażonym SARS-CoV-2
  08-17.2021 – izolacja
  04.01.2022 Test na przeciwciała. SARS-CoV-2 Trimeryczne S IgG [BAU/ml].
  Wykres lub opis: wynik ujemny (niereaktywny) <33,8 [BAU/ml]
  Mój wynik 2080,0 [BAU/ml]

  Czy to może świadczyć, że nie jestem do końca wyleczony?

  Moja córeczka
  08-24.12.2021 Kwarantanna
  16.12.2021 – test na Koronwairusa – wynik negatywny
  04.01.2022 Test na przeciwciała. SARS-CoV-2 Trimeryczne S IgG [BAU/ml].
  Wykres lub opis: wynik ujemny (niereaktywny) <33,8 [BAU/ml]
  Mój wynik 344,0 [BAU/ml]

  Czy to świadczy, że jednak przeszła SARS-CoV-2 bezobjawowo?

  • Opisane przez Pana wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących.

   • A jak porównywać wyniki podane w BAU/ml ale każdy z innym zakresem referencyjnym np. 1. pierwszy wynik to 87 Bau/ml przy zakresie referencyjny dodatnim powyzej 0,82
    2. a drugi wynik to 2080 przy zakresie regerencyjnym dodatnim powyżej 33,8?
    Czy można tutaj zastosować proporcje czyli (2080×0,82)/33,8=50,5 czy istnieje inny przelicznik?

    • Szanowna Pani, zgodnie z dobrą praktyką laboratoryjną porównywanie wyników ze sobą jest poprawne, gdy oba badania przeprowadzone są w tym samym laboratorium, na tym samym systemie (na odczynnikach jednej firmy). Takich przeliczników, o jakich Pani pisze, niestety nie ma. Można ewentualnie przeliczyć obie wartości w taki sposób, by sprawdzić, jaką krotność wartości Cutoff dla tego badania stanowi Pani wynik. Opisane przez Panią wyniki oznaczają wynik dodatni, czyli obecność przeciwciał przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą.

 90. Dzień dobry,
  może ktoś będzie umiał przybliżyć mi, o co chodzi w moim wyniku na przeciwciała? Do laboratorium się nie dodzwonię, w rejestracji nie wiedzą.
  Badanie przeciwciał przeciw koronawirusowi Sars-Cov-2 IgG ilościowe, przeciwciała neutralizujące anty-S.
  Wynik: 4.38 UL/ml a obok tylko podana norma, jak w zwykłych badaniach z krwi : 0 – 30

  Nawet nie ma jednego słowa czy dodatni, czy ujemny. Nic wiecej.
  Dziękuję za pomoc.

  • Opisane przez Panią wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących.

 91. Dzień dobry. Drugą dawkę szczepionki Moderna przyjąłem 17 czerwca 2021 co oznacza, że wg nowych przepisów jej „ważność” kończy się 17 marca 2022. Wczoraj zrobiłem badania IgG ilościowo. Wykryto 101,5 BAU/ml przy zakresie referencyjnym na poziomie 7,1 (= 7,1 – wykryto). Nie chorowałem nigdy na Covid. Czy wynik 101,5 to dużo? Czy mogę poczekać z trzecią dawką do 17 marca i przedłużyć sobie ważność certyfikatu maksymalnie czy lepiej zaszczepić się wcześniej?

  • Opisane przez Pana wyniki oznaczają wynik dodatni w klasie IgG, czyli obecność przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących. Nie ma jeszcze ustalonej wartości poziomu przeciwciał, który uznaje się za poziom ochronny. Odpowiedź immunologiczna, jej rodzaj i nasilenie, jest cechą osobniczą. Więcej odnośnie najnowszych doniesień związanych z ochronnym poziomem przeciwciał piszemy tutaj: https://euroimmun.pl/blog/czy-istnieje-granica-poziomu-przeciwcial-warunkujaca-ochrone-przed-sars-cov-2/ oraz zapraszamy do rozmowy o działaniu szczepień z naszym Ekspertem: https://euroimmun.pl/blog/czy-szczepionki-dzialaja-wstepne-obserwacje-z-polski/

   Zawsze zalecamy wszelkie wątpliwości dotyczące szczepienia omówić z lekarzem specjalistą, który uwzględni indywidualne narażenie na zachorowanie, ewentualne choroby współistniejące, czas od ostatniego szczepienia i wyniki badań.

 92. Dzień dobry.

  Otrzymałem taki o to wynik. O czym on świadczy?

  SARS-CoV-2 Trimeryczne S IgG [BAU/ml]
  564,00 BAU/ml

  Pozdrawiam serdecznie

  • Bardzo nam przykro, ale brak podanego dokładnego zakresu referencyjnego (norm) uniemożliwia odczyt wyników. Prosimy skonsultować wyniki z lekarzem specjalistą lub skontaktować się z laboratorium wykonującym oznaczenie.

 93. Dzień dobry,odebrałam dzisiaj wyniki badań przeciwciała anty SARS-COV-2 wklasie IgG met.ELISA -3693,64BAU/ml.
  To znaczy że mam wynik pozytywny i jestem jeszcze roznosicielem?

  • Dzień dobry, brak podanego dokładnego zakresu referencyjnego (norm) uniemożliwia odczyt wyników. Prosimy skonsultować wyniki z lekarzem specjalistą lub skontaktować się z laboratorium wykonującym oznaczenie. Przeciwciała anty-SARS-CoV-2 w przypadku infekcji wirusem, są produkowane z pewnym przesunięciem czasowym od zakażenia. O potencjalnej zakaźności informuje przede wszystkim test bezpośrednio wykrywający obecność wirusa: antygenowy lub genetyczny.

 94. Koronawirus SARS-CoV-2, przeciwciała neutralizujące anty-S, ilościowo (czas realizacji 1 dzień)

  SARS-CoV-2 S1-RBD IgG [BAU/ml] <2,98 BAU/ml, wynik ujemny (niereaktywny): <7,1 BAU/m…
  Badanie wykonano metodą CMIA na aparacie firmy ABBOTT

  • Opisane przez Panią wyniki oznaczają wynik ujemny w klasie IgG, czyli brak obecności przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących.

 95. Dzień dobry
  Byłem szczepiony 2 dawkami, ostatnia w lipcu
  120,37 BAU/ml
  wynik ujemny 7,1 BAU/ml

  Badanie metoda chemiluminescencji na aparacie Alanity

  Niereaktywny wynik 0,04 Index
  Wynik niereaktywny 1,0

  Co oznacza? Czy ilść przeciwciał świadczy o przebytym? Czy jest na tyle duża, że można opóźnić szczepienie 3 dawką?

 96. Koronawirus SARS COV 2 przeciwciała neutralizujące anty-S ilościowo (ICD-9: X98)
  Sars Cov 2 Trimeryczne S IgG
  mój wynik < 4,81 BAU / ML
  wynik ujemny niereaktywny 33,8 bau ml
  Jak interpretować?

  • Pana wynik jest poniżej dolnej granicy normy, co oznacza wynik negatywny. Należy pamiętać, że wyniki badań laboratoryjnych powinny zawsze być interpretowane przez lekarza z uwzględnieniem wywiadu, danych epidemiologicznych, objawów klinicznych oraz chorób współistniejących

 97. Dzień dobry,
  jakieś trzy tygodnie temu (jestem 99% pewna) przechorowałam Omikrona. Objawy typowe, niemal książkowe na ten ostatni szczep, choć testu nie zrobiłam, ponieważ nie ma darmowych testów, (samoizolacja i leczenie wdrożone). Powoli zaczęłam wracać do formy. Wczoraj powędrowałam zrobić testy na przeciwciała, pewna jak nigdy wcześniej, że to był omikron 9nigdy wczesniej nie robiłam testu na przeciwciała). W szpitalnym laboratorium wykonali Anti-CoV – 2S ilościowo
  Wynik <0,40 U/ml przy zaznaczonej 'normie" [0,00 – 0,79]. I napis na wyniku: Wynik poniżej dolnej granicy zakresu pomiarowego dla testu.
  Pytanie: czy jest możliwe , że znane od dwóch lat testy na przeciwciała po prostu zwyczajnie nie wykrywają przeciwciał po omikronie? Czy różnica miedzy rodzajem przeciwciał może być aż tak znaczna, że testy nie działają?
  Będę wdzięczna za jakąś wskazówkę.

  • Dzień dobry, te wartości wskazują na wynik negatywny. Wydaje się, że Pani układ odpornościowy nie wyprodukował jeszcze tych przeciwciał, albo przebyła Pani inną infekcję niż domniemany COVID-19. Możliwe, że przeciwciała pojawią się w ciągu kilku kolejnych tygodni. Pani komentarz nie zawiera także informacji, jaki rodzaj przeciwciał był badany. Czy na pewno była to klasa IgG? Pozdrawiamy serdecznie, zespół EUROIMMUN

 98. Dzień dobry,
  w cenniku szpitala widnieje jedynie taka informacja: Przeciwciała anty Sars -Cov-2 (S) (ilościowo) .
  To samo mam na wyniku. Zakładam , że analityka miejskiego szpitala posiada dobre testy.
  Mieli tańsze: Przeciwciała anty Sars-Cov-2 Total (jakościowo) , ale wybrałam droższą wersję.
  To już trzy tygodnie od zachorowania, wydaje mi się, że coś powinno wyjść. Czy gdyby to była grypa a nie omikron, to testy coś by wykazały? Grypa to również koronawirusy.
  Dziękuję za wskazówki.

  • Szanowna Pani, testy diagnostyczne w kierunku SARS-CoV-2, czego przykładem jest Pani test, na pewno nie wykażą infekcji spowodowanej wirusem grypy. Wirus grypy należy do ortomyksowirusów, a nie do koronawirusów. Myślę, że chodziło Pani nie tyle o grypę, co o sezonowe przeziębienia, które są wywoływane przez inne koronawirusy. Mówiąc najprościej, testy diagnostyczne służące do detekcji wirusa SARS-CoV-2 badają antygeny specyficzne dla tego koronawirusa, który wywołał pandemię. Firma EUROIMMUN ma w swojej ofercie test serologiczny EUROLINE Anty-SARS-CoV-2 Profil IgG, który różnicuje przeciwciała nabyte po szczepieniu od tych uzyskanych poprzez naturalną infekcję, a także wykrywa przeciwciała przeciwko niegroźnym wariantom koronawirusów, które odpowiedzialne są za sezonowe infekcje. Więcej można przeczytać o tym tutaj: https://euroimmun.pl/blog/euroline-anty-sars-cov-2-profil-igg-test-do-zadan-specjalnych/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.