Doskonalimy się dla Was! Relacja z 5th International Academy of Autoimmunity w Warszawie

W EUROIMMUN wierzymy w ideę ciągłego doskonalenia się, dlatego nasz zespół nieustannie szkoli się zarówno w kraju, jak i za granicą. Tym razem uczestniczyliśmy w międzynarodowej konferencji immunologicznej 5th International Academy of Autoimmunity.

Konferencja odbywała się w dniach 13–15 grudnia 2019 r. w Radisson Collection Hotel przy ul. Grzybowskiej 24 w Warszawie. Międzynarodowi eksperci w dziedzinie autoimmunologii pod przewodnictwem Yehudy Shoenfelda, Marii Maślińskiej i Abula Abbasa przedstawili wyniki swoich badań i podzielili się doświadczeniami. Tematyka konferencji skupiała się wokół nowości w dziedzinie autoimmunologii, reumatologii oraz prężnie rozwijającej się obecnie neuroimmunologii.

Niezwykle cennym punktem trzydniowego spotkania był kurs podstaw immunologii, uzupełniony o najnowsze doniesienia, prowadzony przez samego profesora Abula Abbasa z University of California w San Francisco. Abul Abbas jest współautorem bardzo popularnego podręcznika patologii Robbins and Cotran Pathologic Basis of Disease, a także Basic Immunology oraz Cellular & Molecular Immunology. Wykłady prowadzone przez profesora Abbasa były dla nas nie tylko ogromną dawką wiedzy, ale i okazją do wysłuchania ciekawych anegdot ze świata nauki, zwłaszcza medycyny. Wszystkim, którzy nie mogli uczestniczyć w warszawskiej konferencji, polecamy zapoznanie się z prezentacjami profesora Abbasa dostępnymi pod adresem: https://autoimmunity-academy2019.kenes.com/academy-presentations/.

Warszawska 5th International Academy of Autoimmunity była znakomitą przestrzenią do wymiany nowinek ze świata autoimmunologii, jak również doskonałą platformą do networkingu dla ekspertów z różnych dziedzin medycyny i nie tylko. Chcąc choć odrobinę przybliżyć Państwu atmosferę konferencji, przygotowaliśmy kilka wywiadów ze specjalistami. Proszę zachować czujność i na bieżąco śledzić nowości z bloga EUROIMMUN.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.