E-kurs: Diagnostyka przeciwciał ANA w teorii i praktyce

Przeciwciała przeciwjądrowe (ANA) mają istotne znaczenie diagnostyczne w rozpoznawaniu układowych chorób tkanki łącznej. Szybka i trafna diagnoza znacząco zwiększa szanse pacjentów reumatologicznych na wdrożenie skutecznego leczenia bądź zahamowanie postępu choroby. Kurs internetowy „Diagnostyka przeciwciał ANA w teorii i praktyce” ma więc pomóc przede wszystkim pacjentom.

Kurs składa się z 4 części (modułów):

  1. Wprowadzenie do chorób reumatycznych
  2. Immunofluorescencja pośrednia – złoty standard w diagnostyce ANA w oparciu o rekomendacje ACR
  3. Charakterystyczne typy fluorescencji ANA
  4. Ciekawe przypadki kliniczne – opis przypadku, wyniki badań, znaczenie dialogu diagnosta laboratoryjny–lekarz

Wszystkie informacje na temat badania przeciwciał przeciwjądrowych są zgodne z rekomendacjami American College of Rheumatology. Patronat naukowy nad kursem sprawuje prof. dr hab. Piotr Wiland z Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Jednostką szkolącą jest Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Zróżnicowana forma podania materiału (artykuły wprowadzające oraz podsumowujące informacje związane z chorobami reumatycznymi i ich objawami, bogaty zbiór zdjęć preparatów immunofluorescencji wraz z oceną, analizy przypadków klinicznych z wynikami badań serologicznych, materiały dodatkowe: schematy, artykuły, rekomendacje) oraz możliwość pracy we własnym tempie (na realizację materiału zawartego w każdym z 4 modułów należy przeznaczyć około 4 godzin zegarowych) czynią kurs przystępnym zarówno dla diagnostów laboratoryjnych, jak i lekarzy. Diagności laboratoryjni biorący udział w kursie zyskują dodatkowo bezpłatny dostęp do kursu „Metody laboratoryjne stosowane w diagnostyce serologicznej na przykładzie testów EUROIMMUN”.

Kurs kończy się egzaminem, a uzyskanie pozytywnej oceny stanowi podstawę do przyznania punktów edukacyjnych (16 pkt. dla diagnostów laboratoryjnych i 12 pkt. dla lekarzy) oraz wydania zaświadczenia o ukończeniu kursu wraz z informacją o liczbie zdobytych punktów.

Koszt udziału w kursie to 200 zł. Z każdej opłaty kwota 100 zł zostanie przekazana na rzecz Fundacji ,,Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” wspierającej działalność najnowocześniejszego w Polsce dziecięcego szpitala onkologicznego „Przylądek Nadziei”. Kurs dostępny jest na stronie akademia.euroimmun.pl.

ZAPISZ SIĘ NA KURS „Diagnostyka przeciwciał ANA w teorii i praktyce”

 

Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie? Prześlij je nam, a odpowiedź wkrótce ukaże się na blogu: blog@euroimmun.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.