EUROMicroblot Borrelia

EUROMicroblot – nowe możliwości testu immunoblot w diagnostyce boreliozy

Diagnostyka boreliozy, zgodnie z obowiązującymi od wielu lat standardami, jest diagnostyką dwuetapową. W świetle aktualnej wiedzy metoda immunoblot powinna być poprzedzona skriningowym testem ELISA. Takie połączenie zapewnia maksymalną czułość i specyficzność. Obie metody można zautomatyzować – teraz jest to możliwe za pomocą tylko jednego urządzenia!

 

EUROMicroblot Borrelia – nowość w diagnostyce boreliozy

W odpowiedzi na potrzeby dynamicznie rozwijającego się rynku diagnostyki laboratoryjnej firma EUROIMMUN stworzyła nowe narzędzie diagnostyczne – EUROMicroblot. Jest to technologia immunoblot wykorzystująca mikropłytę ELISA. Dzięki jej zastosowaniu test potwierdzenia w diagnostyce boreliozy może być wykonywany na tym samym sprzęcie laboratoryjnym, na którym wykonywany jest test przesiewowy.

Test EUROMicroblot to zminiaturyzowana technologia immunoblot wykorzystująca klasyczną 96-dołkową mikropłytę ELISA. Dzięki odłamywanym studzienkom liczbę wykonywanych badań można łatwo dopasować do potrzeb laboratorium. Studzienki mikrotitracyjne zawierają po 3 membrany z antygenami oraz liniami kontrolnymi, a skład antygenowy testu jest dostosowany do oznaczanej klasy przeciwciał (IgM, IgG). Odczynniki konfekcjonowane są w takich samych butelkach jak w klasycznych testach ELISA. Umożliwia to przeprowadzenie pełnej, dwuetapowej diagnostyki boreliozy na jednym urządzeniu (np. EUROIMMUN Analyzer I/I-2P lub EUROLabWorkstation), co pozwala zaoszczędzić czas oraz przestrzeń laboratoryjną.

Sama procedura jest bardzo prosta. W pierwszym etapie przeprowadza się inkubację testu EUROMicroblot, np. za pomocą analizatora EUROIMMUN Analyzer I/I-2P lub EUROLabWorkstation ELISA. W drugim etapie należy odczytać wynik za pomocą czytnika Microwell Imager. Ocena wyniku odbywa się za pomocą sprawdzonego i stosowanego od lat w wielu laboratoriach programu EUROLineScan do automatycznej oceny wszystkich testów typu immunoblot EUROIMMUN.

 

Dowiedz się więcej o EUROMicroblot Borrelia

 

Automatyczny odczyt wyniku za pomocą Microwell Imager

Microwell Imager to kompaktowe nablatowe urządzenie laboratoryjne, które służy do odczytu testów EUROMicroblot – oferuje funkcję szybkiego pozyskiwania obrazu (około jednego obrazu na sekundę) oraz jego inteligentne wstępne przetwarzanie. Microwell Imager jest zintegrowany z programem EUROLineScan, który umożliwia wiarygodną ocenę zarejestrowanych pasm antygenowych. Następnie wszystkie dane i wyniki są w przejrzysty sposób wyświetlane, dokumentowane, bezpiecznie archiwizowane i eksportowane do laboratoryjnego systemu informacyjnego (LIS) za pośrednictwem oprogramowania pośredniczącego EUROLabOffice 4.0. O bezpieczeństwo procedury wykonania badania dba zintegrowany z urządzeniem skaner kodów kreskowych, który niezawodnie przyporządkowuje wynik testu do pacjenta. Kompaktowe wymiary urządzenia Microwell Imager pozwalają na jego łatwą instalację w większości laboratoriów diagnostycznych.

 

Dowiedz się więcej o Microwell Imager

 

EUROMicroblot okaże się pomocny, jeżeli…

  • chcesz wykonywać test przesiewowy i potwierdzenia na jednym urządzeniu
  • zależy Ci na optymalizacji czasu pracy
  • liczba badań przekracza przepustowość Twojego obecnego urządzenia do blottingu

 

Dowiedz się więcej o diagnostyce boreliozy

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.