Nowy kurs w Akademii EUROIMMUN: Szczepienia przeciw COVID-19 i ocena odpowiedzi poszczepiennej

W związku z bardzo szybkim rozwojem wiedzy na temat wirusa SARS-CoV-2, a także dynamicznym programem szczepień zapoczątkowanym pod koniec grudnia 2020 r., Akademia EUROIMMUN uruchomiła nowy kurs on-line pt. „Szczepienia przeciw COVID-19 i ocena odpowiedzi poszczepiennej”.

Jego uczestnicy będą mieć możliwość zarówno zdobycia, jak i usystematyzowania wiedzy na temat diagnostyki COVID-19, dostępnych preparatów szczepionkowych oraz technik monitorowania odpowiedzi poszczepiennej. W kursie zaprezentowano m.in. stanowiska i rekomendacje polskich i światowych organizacji ds. COVID-19, listę preparatów szczepionkowych aktualnie dostępnych na rynku, a także mechanizmy działania poszczególnych rodzajów szczepionek. Ponadto kursanci mogą zapoznać się z aktualnymi statystykami dotyczącymi szczepień i niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Kurs składa się z trzech modułów tematycznych, obejmujących zagadnienia teoretyczne zarówno z zakresu wiedzy o wirusie SARS-CoV-2 i szczepień ochronnych, jak również z zakresu badań w kierunku odporności poszczepiennej. Każdy z modułów kursu zakończony jest egzaminem testowym. Zaliczenie wszystkich testów uprawnia do uzyskania 10 punktów edukacyjnych. Kursanci przez cały czas trwania kursu mają dostęp do unikalnej bazy wiedzy: materiałów edukacyjnych, schematów diagnostycznych, interesujących infografik, materiałów wideo, a także wywiadów ze specjalistami z różnych dziedzin.

Patronat honorowy nad kursem sprawuje dr hab. n. med. Hanna Czajka, prof. UR – lekarz pediatra, specjalista chorób zakaźnych, która w 1994 r. utworzyła w Krakowie jedną z pierwszych konsultacyjnych poradni szczepień. Obecnie kieruje Poradnią Chorób Zakaźnych i Centrum Szczepień w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie. Jest członkiem założycielem Polskiego Towarzystwa Wakcynologii i autorką szeregu krajowych i zagranicznych publikacji naukowych oraz podręczników i poradników dotyczących wakcynologii. Prowadzi w całej Polsce wykłady i warsztaty z zakresu szczepień dla lekarzy pediatrów, lekarzy rodzinnych i pielęgniarek.

 

Zapoznaj się z programem kursu

Przeczytaj rekomendację prof. Czajki

 

Adres internetowy kursu: akademia.euroimmun.pl

Czas trwania: 21.06–21.09.2021 r.

Liczba przyznawanych punktów edukacyjnych: 10

Cena: 150 zł

Zapisując się na kurs, wspierasz Fundację ,,Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Do tej pory kursanci Akademii EUROIMMUN przekazali na jej rzecz ponad 500 000 zł.

 

Zapisz się na kurs dla diagnostów

Zapisz się na kurs dla lekarzy

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.