PINK LIPS PROJECT, czyli Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy

W dniach 22–28 stycznia 2017 r. obchodzimy Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy, którego celem jest propagowanie wśród kobiet regularnych badań w kierunku tego typu nowotworów.

W tym roku również wspieramy szerzenie wiedzy o raku szyjki macicy, biorąc udział w PINK LIPS PROJECT – akcji mającej na celu zmobilizowanie kobiet do badań profilaktycznych. Tym razem to nasi mężczyźni umalowali usta na różowo i odważnie zaprezentowali się światu! Chcemy w ten prowokacyjny sposób przypomnieć wszystkim kobietom o konieczności regularnych badań. Liczymy na to, że zaskoczenie, jakie wzbudzą ich zdjęcia, spowoduje, że Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy nie przejdzie bez echa i zyska również Państwa poparcie!

Dodaj swoje zdjęcie lub polub!

 

Dowiedz się więcej o raku szyjki macicy i możliwości badań profilaktycznych!

 

Autor: Małgorzata Klimczak-Filippowicz
EUROIMMUN POLSKA Sp. z o.o.
www.euroimmun.pl
www.euroimmundna.pl

19 komentarzy do “PINK LIPS PROJECT, czyli Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy

 1. Gdzie mogę zrobić badania gen. na NFZ w sytuacji kiedy jest podejrzenie wirusa HPV. jakie sa terminy? Mieszkam w Warszawie.
  Proszę o wskazanie miejsca, terminu.
  moja wiedza na temat stanu faktycznego możliwości wykonania badań jest inna od tego co przedstawiacie.
  Lucyna Gajewska

 2. Kobiety w mojej rodzinie sa geneycznie obciążone rakiem szyjki macicy, dlatego chetnie chodze do ginekologa, nawet dwa, trzy razy w roku i proszę o cytologię. To samo zawsze doradzam swoim koleżankom. Karol Andras

 3. Mój ginekolog dba o to, żebym miała zrobione cytologię minimum raz w roku. I myślę, że każdy lekarz o to dba, tylko trzeba do niego chodzić! Nie wyobrażam sobie nie pójść na kontrolę raz na pół roku. Skoro kontroluję stan uzębienia, jak mogłabym nie pomyśleć o swoich sprawach kobiecych? Kobiety – chodźcie do lekarza!!!
  P.S. Świetne memy, naprawdę trafiają w punkt!

 4. Jestem osobą homoseksualną i moje uczucia zostały urażone ponieważ ostatnie zdjęcie traktuje osoby o mojej orientacji stereotypowo! Poza tym czysta hipokryzja.

  • Szanowna Pani Mariolu,
   Przykro mi, że czuje się Pani urażona. Zapewniam Panią, że akcja PINK LIPS nie miała na celu obrażania osób homoseksualnych. Rzeczywiście wykorzystaliśmy w niej stereotypy, ale wyłącznie po to, by poruszyć i przyciągnąć uwagę. Dzięki temu Pani i wiele innych osób zauważyła tę akcję w natłoku informacji. Mam nadzieję, że mimo negatywnych emocji, akcja PINK LIPS przypomniała Pani o konieczności wykonania cytologii. Bo o to właśnie chodzi!

 5. Juz 24 stycznia bedziemy obchodzic Europejski Tydzien Profilaktyki Raka Szyjki Macicy, z tej okazji studenci zrzeszeni w Miedzynarodowym Stowarzyszeniu Studentow Medycyny IFMSA- Poland przygotowali akcje profilaktyczno-edukacyjne w calej Polsce. Rak szyjki macicy dotyka przede wszystkim mlode kobiety, dlatego tak wazne jest uswiadomienie spoleczenstwa ze choroba nowotworowa moze dotknac kazdego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.