Podziel się swoją wiedzą eksperta i pomóż ujednolicić badanie ANA!

Międzynarodowy projekt dla ekspertów

W imieniu belgijskiego oddziału Europejskiej Inicjatywy Normalizacyjnej na rzecz Autoimmunizacji (EASI) wspieranej przez ICAP informujemy o możliwości wzięcia udziału w ankiecie na temat badań przeciwciał przeciwjądrowych i przeciwcytoplazmatycznych (ANA). Ma ona na celu zebranie informacji z laboratoriów z całego świata na temat rozpoznawania wzorów ANA i znaczenia klinicznego określonych wzorów ANA.

 

European Autoimmunity Standardization Initiative (EASI) powstała w 2001 r. w celu poprawy diagnostyki przewlekłych zaburzeń reumatycznych. Kładzie nacisk na wzmocnienie współpracy między naukowcami klinicznymi i laboratoryjnymi odpowiedzialnymi za diagnostykę autoimmunologiczną. Jednym z zadań EASI jest zharmonizowanie algorytmów w celu ekonomicznego i racjonalnego badania autoprzeciwciał oraz międzynarodowej standaryzacji w tym obszarze.

 

Ankiety dla diagnostów dotyczą:

  • rozpoznawania wzorców ANA i znaczenia klinicznego określonych wzorów ANA

Ankieta dla diagnostów 1

 

  • metodologicznych aspektów badań przeciwciał ANA (kontrola jakości, walidacja metody i kontrola odczynników)

Ankieta dla diagnostów 2

 

Ankieta dla klinicystów dotyczy znaczenia klinicznego określonych wzorów ANA

Ankieta dla lekarzy

 
Ankiety będą aktywne do 30.04.2019. Ich wypełnienie zajmuje około 15 minut. Podane w nich dane będą traktowane poufnie i przetwarzane anonimowo. Przed wypełnieniem kwestionariusza warto zajrzeć na stronę ICAP (www.anapatterns.org).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.