Postępy w neuroimmunologii – spotkajmy się w Poznaniu!

W imieniu Zakładu Neuroimmunologii Klinicznej Katedry Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu serdecznie zapraszamy na VI Międzynarodową Konferencję „Advances in Clinical Neuroimmunology”, która odbędzie się 14–15 czerwca 2019 w Hotelu Mercure w Poznaniu.
 
Tematyka konferencji

W gronie zaproszonych wykładowców znaleźli się międzynarodowi eksperci, którzy zaprezentują najnowsze osiągnięcia w dziedzinie patologii, diagnostyki i terapii zaburzeń neuroimmunologicznych. Krótkie sesje komunikacyjne będą okazją do zaprezentowania aktualnie prowadzonych badań. Tematyka konferencji obejmuje:

  • postępy w diagnostyce i leczeniu stwardnienia rozsianego,
  • autoimmunologiczne zapalenie mózgu,
  • spektrum zaburzeń neuromyelitis optica (NMOSD),
  • myasthenia gravis,
  • neuropatie autoimmunologiczne,
  • autoimmunologiczne zaburzenia ruchowe,
  • układowe zaburzenia autoimmunologiczne z objawami neurologicznymi.

 

Program konferencji i zapisy

 

Organizatorzy konferencji

Organizatorem konferencji jest Zakład Neuroimmunologii Klinicznej Katedry Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Kierownik Naukowy konferencji, Profesor dr hab. med. Jacek Losy, tak zachęca do wzięcia udział w tym wydarzeniu:

„Główną zaletą tych konferencji jest ich wysoka jakość naukowa, unikanie równoległych sesji naukowych, wystarczająco zaplanowany czas na dyskusję, a przede wszystkim specjalistyczna tematyka – neuroimmunologia, która jest bardzo szybko rozwijającą się dziedziną”.

Profesor dr hab. med. Jacek Losy to międzynarodowy autorytet w dziedzinie neurologii, laureat prestiżowego stypendium im. Jacqueline du Pré przyznanego przez Międzynarodową Federację Towarzystw Stwardnienia Rozsianego i autor ponad 100 publikacji naukowych. W zakres specjalizacji Profesora wchodzi między innymi: leczenie stwardnienia rozsianego, padaczki, choroby Parkinsona, choroby Alzheimera i wielu innych chorób układu nerwowego. Na co dzień kieruje on Zakładem Neuroimmunologii Klinicznej Katedry Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Zajmuje się nauczaniem, a także organizacją cieszących się ogromnym zainteresowaniem konferencji naukowo-szkoleniowych o charakterze międzynarodowym.

 

Obejrzyj wywiad z Profesorem Jackiem Losym

 

Wykład „Autoimmunologiczne zaburzenia neurologiczne – biomarkery i narzędzia diagnostyczne”

Podczas konferencji wykład pt. „Autoimmune Neurological Disorders – Biomarkers and Diagnostic Tools” wygłosi Doktor Dominik Jaeger. Od 2015 r. pracuje on w EUROIMMUN AG na stanowisku Product Managera ds. Chorób Autoimmunizacyjnych. Specjalizuje się w schorzeniach dotyczących układu nerwowego, pokarmowego oraz chorobach wątroby o podłożu autoimmunizacyjnym.

W 2008 r. ukończył studia z zakresu nauk biologicznych na Christian Albrechts University w Kiel (Niemcy), broniąc pracy z zakresu mikrobiologii, biologii komórkowej i wirusologii molekularnej pt. „Identification of small non-coding RNAs in the methanogenic archaeon Methanosarcina mazei Goe1”. Swoją edukację kontynuował na uczelni w Kiel oraz na Ohio State University w Columbusie (USA). Efektem jego prac badawczych była dysertacja doktorska pt. „The role of small non-coding RNAs in the nitrogen- and general stress response in the methanogenic archaeon Methanosarcina mazei Goe1”. Dr Jaeger został nagrodzony przez Niemiecką Wspólnotę Badawczą (German Research Foundation) – w 2012 r. otrzymał stypendium DFG Postdoctoral Fellowship oraz grant DFG Start-Up Ramp for Young Investigators. Serdecznie zapraszamy na wykład, który będzie również transmitowany na naszym profilu facebookowym 15 czerwca.

 

Polub nas na FB, aby nie przegapić transmisji

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.