Quest Diagnostics rozpoczęła oznaczanie przeciwciał przeciwko SARS-CoV-2

Quest Diagnostics oznacza przeciwciała anty-SARS-CoV-2 testami EUROIMMUN

21 kwietnia 2020 roku największa na świecie sieć laboratoriów diagnostycznych Quest Diagnostics rozpoczęła oznaczanie przeciwciał przeciwko SARS-CoV-2. Dzięki nowej usłudze Quest Diagnostics zapewnia teraz ośrodkom opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych dostęp do badania przeciwciał w zakażeniach SARS-CoV-2, co stanowi uzupełnienie ich oferty, w skład której wchodzą również testy molekularne wykrywające materiał genetyczny nowego koronawirusa.

 

Kompleksowa diagnostyka zakażeń SARS-CoV-2 – pobierz broszurę

 
Jak podaje Quest Diagnostics na swojej stronie internetowej, przeciwciała wytworzone przez układ immunologiczny człowieka mogą potencjalnie stanowić ochronę przed kolejną infekcją w przyszłości. Według Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) badania serologiczne mogą wskazywać, że „dana osoba była narażona na wirusa i wytworzyła przeciwko niemu przeciwciała, a to z kolei może oznaczać, że jest ona przynajmniej w pewnym stopniu odporna na koronawirusa”.

Badania serologiczne prowadzone w laboratoriach Quest Diagnostics wykonywane będą za pomocą testów Anty-SARS-CoV-2 ELISA firmy EUROIMMUN, które zostały poddane niezależnym wewnętrznym badaniom walidacyjnym w Quest Diagnostics.

Testy EUROIMMUN są sprzedawane na terenie Stanów Zjednoczonych zgodnie z zasadami FDA dotyczącymi testów diagnostycznych w kierunku COVID-2019. Wyniki badań serologicznych należy interpretować w powiązaniu z innymi czynnikami, takimi jak objawy kliniczne i historia pacjenta.

„Jak wskazała FDA, testy na obecność przeciwciał mogą pomóc pracownikom służby zdrowia w identyfikacji osób, które były narażone na COVID-19 i rozwinęły odpowiedź immunologiczną” – powiedział Jay G. Wohlgemuth, starszy wiceprezes i dyrektor medyczny Quest Diagnostics. „Ponadto FDA wskazała, że testy serologiczne mogą pomóc w identyfikacji dawców tzw. plazmy rekonwalescencyjnej, która może być stosowana do ewentualnego leczenia osób poważnie chorych na COVID-19”.

Quest Diagnostics spodziewa się zwiększyć liczbę wykonywanych badań w nadchodzących tygodniach. Wydajność laboratorium ma wzrosnąć z około 70 000 testów dziennie do końca tego tygodnia do około 150 000 testów dziennie na początku maja.

Opracowano na podstawie: https://newsroom.questdiagnostics.com/2020-04-21-Quest-Diagnostics-Begins-to-Perform-COVID-19-Antibody-Testing
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.