Regaty EUROIMMUN na pograniczu Niemiec, Czech i Polski

Regaty EUROIMMUN na pograniczu Niemiec, Czech i Polski

Nieopodal Zgorzelca, na terenie dawnej kopalni węgla brunatnego, rozciąga się nowoczesny kompleks wypoczynkowy. W jego sercu znajduje się jezioro Berzdorfer See. Dzięki imponującej powierzchni 960 ha i głębokości osiągającej do 72 m jezioro oferuje wiele możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu – jest w pełni przystosowane do potrzeb miłośników surfingu i żeglarstwa. W miniony weekend (21–22 lipca) nad Berzdorfer See odbyło się współorganizowane przez EUROIMMUN AG Święto Błękitnej Laguny. Miały miejsce  zawody żeglarskie, w których wzięli udział zawodnicy z Polski, Czech i Niemiec (EUROIMMUN-Dreiländer-Segelcup), turniej siatkówki plażowej (EUROIMMUN Beachvolleyballturnier), wyścigi motocyklowe (EUROIMMUN-Cup der ostdeutschen Motorrad-Trial-Meisterschaft) oraz koncert zespołu EUROIMMUN-Band z Lubeki.

W najbliższy piątek (27 lipca) rozpocznie się trzecia edycja Tygodnia nad Jeziorem (Görlitzer Seewoche). W programie można znaleźć strzelanie z łuku, pokazy sztuki żeglarskiej oraz skoków ze spadochronem zakończonych lądowaniem na jeziorze, ćwiczenia ratownictwa wodnego, przejażdżki rowerami wspomaganymi elektrycznie. Atrakcjom sportowym będą towarzyszyły koncerty obejmujące różnorodną stylistykę, m.in.: dźwięki lat 80., muzykę elektroniczną, przeboje operetkowe. Dla najmłodszych zaplanowano puszczanie baniek mydlanych i malowanie twarzy.

Serdecznie zapraszamy na kolejny upalny weekend na plażę i pod parasole EUROIMMUN! Szczegółowy program wakacyjnych atrakcji nad Berzdorfer See (w j. niemieckim) jest dostępny tutaj.

Więcej informacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.