Jak uniknąć groźnych infekcji podczas egzotycznej wyprawy? Odcinek 1: Singapur

Przygotowania do wyjazdu

Przy wjeździe do Singapuru nie są wymagane żadne świadectwa szczepień. Ale ze względu na stosunkowo wysokie koszty opieki medycznej warto rozważyć zaszczepienie się przeciwko japońskiemu zapaleniu mózgu, wściekliźnie, durowi brzusznemu czy wirusowemu zapaleniu wątroby (typu A i B).

W podróży

Jadąc do Singapuru, należy zabrać z sobą: leki przeciwbiegunkowe, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, środki dezynfekcyjne do odkażania skóry i wody, środki opatrunkowe i oczywiście kremy z filtrem przeciwsłonecznym. Ze względu na stałe zagrożenie wirusem dengi, wywoływanym ukąszeniami komarów, niezbędne będą repelenty.

Denga – co powinno Cię zaniepokoić?

Infekcja wirusem dengi początkowo przypomina grypę. Objawia się gorączką, dreszczami, silnymi bólami głowy, mięśni i stawów, zauważalnie niższym tętnem oraz metalicznym posmakiem w ustach. W drugim stadium pojawiają się objawy podobne do obserwowanych w zakażeniach wirusem odry: wysypka i powiększenie węzłów chłonnych. U ok. 1% pacjentów mogą pojawić się komplikacje prowadzące do gorączki krwotocznej czy zespołu wstrząsu dengi.

Pamiętaj! Denga jest jedną z najczęściej występujących i najszybciej rozprzestrzeniających się infekcji wirusowych u ludzi, a większość pierwotnych infekcji przebiega bezobjawowo, dlatego tym bardziej zrób badanie po powrocie do domu!

 

Denga – dowiedz się więcej

Denga – znajdź laboratorium

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.