XIX Dolnośląski Festiwal Nauki

Ziarna wiedzy zasiane

XIX Dolnośląski Festiwal Nauki dobiegł końca. Z wielką przyjemnością włączyliśmy się w to wydarzenie. Przygotowane przez nas wykłady spotkały się z ciepłym przyjęciem oraz sporym zainteresowaniem.

Wykład dr Doroty Musiał „Na co mają apetyt geny? Nutrigenomika w praktyce” przyciągnął głównie dietetyków, którzy chcieli dowiedzieć się więcej na temat nowoczesnych badań pomagających precyzyjnie dopasowywać dietę do potrzeb pacjenta. Na sali obecni byli również licealiści i studenci: biologii, biotechnologii oraz dietetyki.

Z kolei dr Patryk Matuszek w wystąpieniu „Umysł w ogniu czy obłęd w oczach? Tajemnice autoagresji” przedstawił zagadnienia zupełnie nowe dla większości jego słuchaczy. Ich uwagę w szczególności przykuły opisy ciekawych przypadków medycznych obrazujących przełomowe znaczenie autoprzeciwciał we wczesnej diagnostyce nowotworów.

Ponieważ po obu prelekcjach padło z sali wiele pytań, poniżej zamieszczamy do pobrania ich konspekty. Zachęcamy również do obejrzenia galerii zdjęć z obu wykładów.

Na co mają apetyt geny? Nutrigenomika w praktyce – DFN 2016 D.Musial

Umysł w ogniu czy obłęd w oczach? Tajemnice autoagresji – DFN 2016 P.Matuszek

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.